CHP’li Özel, Kılıçdaroğlu’na atak teşebbüsleriyle ilgili konuştu: 7-8 kişilik bir küme devamlı bizi takip ediyordu

Adıyaman‘da 21 Nisan Cuma günü CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yaşanan atak teşebbüslerini anlatan CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, 7-8 kişilik bir kümenin kente girişten itibaren CHP heyetini takip ettiğini söyledi. Özel, 14 Mayıs günü baharı bekleyen herkesin sabırlı olması gerektiğini kaydetti.

“GÜVENLİK AMİRİMİZ ‘7-8 KİŞİLİK BİR KÜME BİZİ TAKİP EDİYOR’ DEDİ”

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik provokasyonların gerçekleştiği Adıyaman ziyaretlerinde yaşananları anlattı. Özel şunları söyledi: “Halen daha mezar taşı olmayan, numaralarla defnedilmiş vatandaşlarımızın olduğu yere gitmek istedik. Oraya gittik. O sırada güvenlik amirimiz bana ve Engin Özkoç liderimize ‘7-8 kişilik bir küme var. Bizimle birlikte giriş yaptılar, bizi takip ediyorlar’ dediler. Sayın genel liderin daima söylediği bir şey var. ‘Arkadaşlar şiddet içermedikten sonra demokrasi reaksiyon ve protesto rejimidir. Biz eleştirdiğimiz üzere eleştirilebiliriz’ der. O yüzden de biz bir hücum olmadıktan sonra rastgele bir şey yapmamalarını söyledik.

“GENEL LİDER ‘BU KİŞİYİ İFŞA ETMEYİN’ DEDİ”

İsimleri muhakkak olmayan bireylerin defnedildiği yere gittik. O kısımda beraberimizde bulunan bir hoca ile birlikte dua okundu. Fatiha davetinde bulunulduğu sırada o bizimle birlikte gerimizden gelen, tam kameraların açısına giren 5-6 kişilik kümeden bir kişi o kelamı söyledi. Adıyamanlılardan reaksiyon gösteren oldu. ‘Yapmayın etmeyin’ dedik. Hatta Genel Liderin ‘İstiyorsa gelsin ben okuyayım Fatiha’yı’ diye mırıldandığını duyduk. Genel lider ‘Lütfen bir şey söylemeyin. Bu kişinin kimliğini ifşa etmeyin’ dedi. Daha sonra da Halil İbrahim Sofrası’na gittik.

“ARACIMIZIN GİRECEĞİ YERE MOLOZLAR KONULMUŞ”

En son türbe ziyareti vardı. Gittiğimizde yeniden emsal ihtar geldi. ‘Bir hazırlık var orada’ denildi. Hatta aracımızın gireceği yere molozlar konulmuş. Biz türbeye gittik, duamızı okuduk. Genel liderimiz otomobile bindi o sırada arttan laf atmalar oldu. Adıyaman Vilayet Örgütümüzden gençler o istikamete ilerlediler. Yatıştırmaya uğraş gösterdik. Bizim kıymetlendirmemiz şudur. Kemal beyefendi bir helalleşme sürecini olgunlukla ve karşılık görerek sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde yayınladığı Alevi görüntüsü 100 milyon -dünyada bu türlü bir görüntülenme olmadığı söyleniyor- izlenmiş bir tweet attı.

“NE İMA ETTİKLERİNİN FARKINDAYIM ANCAK MİLLETİN VİCDANINDAN DÖNÜYOR”

Bu toplumun tüm bölümlerinden olumlu, çok önemli karşılık görmüş ve gündemin çok olumlu seyrettiği bir yerde birilerinin karnı ağrımış. Bundan rahatsız olmuşlar. Bugünkü iki ima da birebir şey. Ne ima ettiklerinin farkındayım lakin bu milletin vicdanından dönüyor bu işte.

“14 MAYIS GÜNÜ BAHARI BEKLEYEN HERKES SABIRLI OLMALI”

Bu toplum kucaklaşmak istiyor. Orada özel görevlendirilmiş provokatörlerin orada söylediği birkaç kelam bizim motivasyonumuzu kırmaz. Yalnızca ve yalnızca şunu istiyoruz. 14 Mayıs günü baharı bekleyen herkesin sabırlı olması lazım. Bu olumlu havadan rahatsız oluyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top