Gemini, ABD Dışında Türev Borsası Açacak

ABD’deki düzenleyici ortamın belirsizlikleri münasebetiyle birtakım borsalar yurt dışına açılmaya devam ediyor.

ABD menşeli kripto para borsası Gemini düzenleyici belirsizlikler nedeniyle öbür bir lokasyonda türev borsası açacak. Şirket mevzu hakkında açıklama getirdi.

ABD’deki Düzenleyici Ortam Borsaları Zorluyor

ABD’deki düzenleyici belirsizlikler borsaları güç duruma sokmaya devam ediyor. Coinbase’in deniz çok bir offshore türev borsası kurmasının akabinde Gemini de yurt dışında türev borsası kurmaya hazırlanıyor.

Borsanın açıkladığı bu karar, ABD düzenleyicilerinin kripto para üniteleri konusunda daha sıkı olmasının akabinde geldi. Ocak ayında, Gemini ve Genesis, Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) tarafından kayıt dışı menkul değerler satmakla suçlanmıştı. Bununla birlikte, Gemini‘nin ABD dışında olması, ABD düzenleyicilerinin ulaşamayacağı manasına gelmiyor. Binance üzere öbür büyük kripto borsaları da ABD dışında faaliyetlerine devam ediyor. Bunun yanı sıra tekrar de CFTC üzere ABD regülatörlerinin dikkatleri üzerinde duruyor.

Gemini, kripto para üniteleri piyasasında faaliyet gösteren birçok şirket üzere düzenleyici baskılara maruz kalıyor. ABD dışındaki bir türev platformu açarak bu baskılardan kaçmaya çalışıyor. Fakat tekrar de, milletlerarası düzenlemelerin değişmesiyle birlikte, bu cins platformların düzenlenmesi de giderek daha sıkı hale gelebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top