Peugeot Şangay’da yeni vizyonunu sergiledi

Peugeot, 2023 Şanghay Araba Fuarı’nda biri seri üretim biri de konsept olmak üzere iki özel tanıtım gerçekleştirdi.

Peugeot 408, Çin pazarındaki 408 modeliyle karışmaması ismine modeli 408X olarak isimlendiriyor. 2023 Şanghay Araba Fuarı’nın yıldızlarından biri olan Peugeot 408X, C-segmentinin üst noktasında konumlanıyor. 408X, tıpkı Avrupa’da olduğu üzere Çin ve Asya’da da çeşidinin birinci örneği olmasıyla dikkat çekiyor.

Model, en aktüel kuşak Peugeot i-Cockpit ile sürüş keyfi ve sezgisel bir kullanım sunuyor. Peugeot 408X, Çin’in merkezindeki Chengdu’da yer alan Peugeot Dongfeng Fabrikası’nda üretiliyor. Ocak ayından bu yana Çin pazarında satışa sunulan Peugeot 408X, çok sayıda müşteride merak ve ilgi uyandırdı.

Peugeot, 2023 Şanghay Araba Fuarı’nda ayrıyeten Peugeot Inception Concept’i de Asya’da birinci kere sergiledi. Geçtiğimiz Ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenen CES’te dünya tanıtımı yapılan ve akabinde Avrupa’da tanıtılan konsept araba, Peugeot’nun gelecek vizyonunun gerçekçi bir sözü olarak öne çıkıyor. Kedi duruşu ve cazip şekli ile büsbütün yeni tasarım lisanı, ihtilal niteliğindeki iç yer ve gibisi görülmemiş sürüş hissi vaadi ile Peugeot Inception Concept, markanın gelecekteki elektrikli araçlarına yönelik vizyonunu ortaya koyuyor.

Fuar kapsamında bir açıklama yapan Peugeot CEO’su Linda Jackson; “Peugeot 408X ve Peugeot Inception Concept, Peugeot’nun yenilikçi yaklaşımını eksiksiz bir biçimde gösteriyor. Markanın; ‘Göz Alıcılık’, ‘Duygu’ ve ‘Mükemmellik’ olmak üzere üç kıymetini en güzel biçimde yansıtıyor. Harika dizaynları ve çekicilikleri ile bu iki araç, Peugeot’yu en yeterli formda söz ediyor ve Çinli müşterilerin ilgisini çeken çok özel bir ışık yayıyor” dedi.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top