43 ilin geçiş güzergahında trafik yoğunluğu: Kilometrelerce araç kuyruğu oluştu

43 ilin geçiş güzergahında trafik yoğunluğu: Kilometrelerce araç kuyruğu oluştu

KIRIKKALE – Ulaşımda 43 ilin geçiş güzergahı “kilit kavşak” Kırıkkale’de Ramazan Bayramı’nın 3’üncü gününde de trafik yoğunluğu yaşanıyor. tatilcilerin dönüş yoluna geçmesiyle bölgedeki araç kuyruğu yaklaşık 25 kilometreye kadar ulaştı.

Ramazan Bayramı’nın 3’üncü gününde yollara akın eden vatandaşlar, 43 ilin geçiş geçiş güzergahı “kilit kavşak” Kırıkkale’de trafik yoğunluğu oluşturdu. Tatil için gittikleri memleketlerinden yahut tatil beldelerinden dönüş yoluna geçen vatandaşların trafik sıkıntısı yine başladı. Ankara-Samsun D200 karayolu üzerindeki araç kuyruğu 25 kilometreye kadar ulaştı. Yukarımahmutlar köyünden Ankara istikametindeki Irmak köyüne kadar uzanan araç trafiği, yoğunluk sebebiyle ilerlemekte zahmet çekti.

Yahşihan Kavşağı’nda ise trafik durma noktasına geldi. Kayseri istikametinden gelen araçlar ise “kilit kavşak”ta trafik yoğunluğuna takıldı. Polis grupları ise güzergah üzerindeki kimi noktalarda trafiğin akışını rahatlatmaya çalışırken, bir taraftan da maddi hasarlı kazalara müdahale ediyor. Takımlar, uygulama noktalarında şoför ve yolcuların GBT denetimlerini gerçekleştirip, araç evraklarını da denetim ediyor.

Trafik yoğunluğunun akşam saatlerinde de devam etmesi bekleniyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Hasan Ay – 3. Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top