Ankara kulislerini hareketlendiren sav: Erdoğan, 3 genel lider yardımcısını vazifeden almaya hazırlanıyor

Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine kilitlenirken, parti kulisleri de hem seçim çalışması yapıyor hem de yeni periyot için hazırlık yapıyorlar.

EKONOMİ SİYASETLERİ MEHMET ŞİMŞEK’E TESLİM EDİLECEK

Ak Parti kulislerinde de listelerdeki sürprizlerin akabinde yeni devrin şifreleri konuşuluyor. AK Parti kulislerindeki argümanlara nazaran Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerin akabinde evvel Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde başta ekonomi olmak üzere önemli değişiklikler yapacak. Ekonomi Siyasetlerini Mehmet Şimşek’e teslim etmeye hazırlanan Erdoğan’ın kurmayları yeni periyodun iktisat senaryoları için hummalı bir çalışma yürütüyor.

“BAKAN AKAR MİSYONA DEVAM EDECEK”

Kabine de birkaç isim dışında neredeyse tamamının değişeceği konuşuluyor. Kritik vazifesi ve deneyimi sebebiyle Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ise vazifeye devam edeceği tabir ediliyor. Erdoğan’ın Dışişleri, İçişleri, Eğitim ve Sağlık’ta yeni genç isimlere yöneleceği de konuşulan savlar ortasında. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un özel işleri sebebiyle milletvekili adayı olmayarak müsaade istediği ve seçimden sonrada vazife almayacakları katılaştı.

GENEL MERKEZDE DE DEĞİŞİM HAZIRLIĞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Parti Genel Merkezi’nde de büyük değişim yapacağı tez ediliyor. Seçimlerin akabinde sonbahar da Kongre yapmayı planlayan Erdoğan’ın Parti Genel Merkezinde de Bakanlar Konseyinde ve Milletvekili listelerinde üç devir kuralı sebebiyle yer almayan kimi isimlere vazife vereceği söz ediliyor.

“3 GENEL LİDER YARDIMCISINI MİSYONDAN ALACAK”

Genel Merkez’de konuşulan savlara nazaran, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın performansından şad olmadığı 3 Genel Lider Yardımcısını kesin vazifeden alacağı ve Cumhurbaşkanı Danışmanlığına çekeceği söz ediliyor. Listelerde de yer almayan bu isimlerin Parti’nin seçim ve strateji çalışmalarında olmalarına karşın gereken katkıyı yapmadıkları da konuşulan tezler ortasında.

A GRUPTA GENÇ İSİMLER YER ALACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birkaç deneyimli isim ve daha çok genç isimlerin olacağı yeni bir A Grubu üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top