Edirne’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı

Edirne‘de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı

EDİRNE – Edirne‘de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık’ın koltuğunu temsili olarak öğrencilere bırakması ile başladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yılı büyük coşku ve heyecanla kutlandı. Kutlamalar Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle makamında ziyaretleri kabul etmesi ile başladı.

Milli Eğitim Müdürü Dr. Başkan Arpacı Başkanlığında Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu Müdürü Demet Fişek, Kırkpınar ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu’ndan Öğretmen Fenay Baş, ve 6. sınıf öğrencilerinden Umay Ece Tosun, Rüzgar Bucak, Elis Minel Demirel tarafından Vali Kırbıyık, makamında ziyaret edildi.

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, makam koltuğunu temsili olarak Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Umay Ece Tosun’a bıraktı. Vali Kırbıyık, kelamı iletileri için temsili olarak vali koltuğuna oturan Tosun’a bıraktı.

Valilik makamına oturan 6. Sınıf Öğrencisi Umay Ece Tosun, bugünü kendilerine hem armağan, hem de emanet eden Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk ve onun önderliğinde savaşan herkese teşekkürlerini sundu. Vali Kırbıyık’ın makam koltuğuna oturan ortaokul öğrencisi Tosun, Edirne için düşündüğü projelerini anlattı.

“Minik öğrenci sarsıntı felaketini unutmadı”

Edirne ile görüşlerini bildiren 6. sınıf öğrencisi Tosun, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan ve asrın felaketi olarak nitelendirilen sarsıntılara de vurgu yaptı. Yaşanan zelzele felaketinden ötürü çok üzüldüklerini ve çok etkilendiklerini söyleyen Tosun, zelzeleye her vakit hazırlıklı olunması ve ona nazaran hareket edilmesi gerektiğini aktardı.

Özellikle Ramazan Bayramı hasebiyle kentte trafik yoğunluğu yaşandığını belirten Tosun, mevzuyla ilgili Vilayet Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar’ı arayarak sorunun tahlili için talimat verdi.

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Başkan Arpacı, öğretmenler ve makamına ziyarete gelen öğrencilerle sohbet etti. Hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son bulan ziyaretin akabinde Atatürk Heykeli önündeki merasime geçildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu üzere Edirne’de de büyük bir coşku ve heyecan ile kutlandı. Edirne’de düzenlenen etkinlikler çerçevesinde Atatürk Heykeli önünde merasim düzenlendi. 7’den 70’e bayrağını alan herkes merasim alanına koştu.

İl Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Başkan Arpacı, burada yaptığı konuşmada, 23 Nisan’ın Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi.

Şiir, kompozisyon ve fotoğraf yarışlarında dereceye giren öğrencilere ikramları verildi. Aktiflikte öğrencilerin şovları ilgiyle izlendi.

Törenin akabinde Vali Kırbıyık, Garnizon Kumandanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak ve vilayet protokolü aktiflikte yer alan stantları ziyaret ederek bilgi aldı. Yüz boyama aktifliğinin olduğu standı da ziyaret eden heyet, çocuklarla sohbet etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Hasret Ceylan – Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top