Fırına götürdüğü köpeğe cinsel taarruzda bulundu! Tabiri de olay kadar skandal

22 Nisan günü saat 16.00 sıralarında Maltepe Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda Zafer Şukurcanov’un sokak köpeğini, kapalı olan fırına zorla götürdüğünü gören bir kişi, etraftakilere haber verdi.

TUTUKLANDI

Pek çok hayvanseverin, fırının önüne gelmesi üzerine Şukurcanov kaçmaya çalıştı. Vatandaşlar tarafından yakalanan kuşkulu, polise teslim edildi. Veterinere götürülen köpeğin ise yaralandığı belirlendi. Gözaltına alınan Şukurcanov, emniyetteki süreçlerinin akabinde dün çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

“SICAK OLDUĞUNDAN ÇIPLAK YATIYORDUM”

Şukurcanov mahkemede, “Yaklaşık 1 aydır fırında çalışıyorum. İş yerinin kapısı kapalı olduğu için un taşıdığımız bölmeden içeri girecektim. O esnada köpek bana koştu. Ben de beslemek için onu içeri attım. Sonrasında ben de içeri girdim. Bana sorduğunuz yaralanmalar bu esnada olmuş olabilir. Üzerime atılı kabahatleri kabul etmiyorum. Sıcak olduğundan ötürü üstüm çıplak yatıyordum. Polisler geldiğinde giyindim” diye konuştu.

“CİNSEL HÜCUMA UĞRADIĞI AŞİKAR”

Ankara Barosu Hayvan Hakları Merkezi Lideri Tuğba Gürsoy, veterinerde köpeğin anüsünde yaralanma fark edildiğini söyledi. Tedavisinin sürdüğünü kaydeden Gürsoy, “Bu hayvanın cinsel taarruza uğramış olduğu aşikar. Bu üzere cürümlerde cezaların caydırıcı olmasını çok önemsediğimizi söylemiştik. Cezaların caydırıcı olması, bu üzere hareketlerin önünü kesebilir. Köpeğin sıhhat durumu şu anda yeterli. Esasen sakin bir köpek için olduğu için bu atağa maruz kalmış. Birkaç güne toparlanacak yaşadığı mahalleye geri dönecek” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Murat Bekmezci – Aktüel

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top