Mustafa Varank: Muhalefet Gemlik’i İtalya’da zannediyor

AA

Sanayi ve Teknoloji Bakanı MustafaVarank, Bursa’nın Gemlik ilçesinde SIRO Batarya Geliştirme ve Üretim Yerleşkesi Temel Atma Merasimi öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da iştirakiyle ilçe meydanında düzenlenen programda halka hitap etti.

Gemliklilerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ardında her vakit dimdik durduğunu belirtenVarank, Togg’un üretim yerinin de Gemlik olduğunu anımsattı.

Muhalefete ‘Gemlik’ göndermesi yaptı

Togg’un İtalya’da ürettirildiğini sav eden muhalefeti eleştirenVarank, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Karşımızda o denli bir muhalefet var ki o denli bilgisiz bir muhalefet var ki Gemlik’i nerede zannediyorlar biliyor musunuz? Gemlik’i İtalya’da zannediyorlar, İtalya’da. Zira bunların ne Türkiye’den haberleri var ne Bursa’dan haberleri var ne Gemlik’ten haberleri var. Bakın karşımızda daima yıkmanın sıkıntısında, engellemenin sıkıntısında, ‘Biz bu işi nasıl baltalarız?’, bunun kaygısında olan bir muhalefet var. Bunlar Gemlik’i İtalya’da zannediyorlar lakin benim Gemlikli, Bursalı kardeşim onlara sandıkta o denli bir ders verecek ki onları tarihin çöplüğüne gönderecek.”

Varank, günlerdir Bursa’da gezdiğini, her gün kesinlikle Togg’da çalışan birileriyle karşılaştığını söyledi.

“Allah’ın müsaadesiyle bu seçimi de zaferle geçireceğiz”

Türkiye’de 21 yıldır taş üstüne taş koymanın kaygısında olduklarını lisana getiren BakanVarank, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin arabasının fabrikasının temelini attık, artık arabalar üretiliyor. Bugün Sayın Cumhurbaşkanı’mız diğer bir müjde için buraya geliyor. Türkiye’nin birinci otomotiv batarya fabrikasının temelini inşallah yeniden Gemlik’te atacak. Gemlik kalkınacak, Bursa kalkınacak, Türkiye kalkınacak. 14 Mayıs çok değerli bir tercih. 14 Mayıs’ta biz aslında yalnızca bir oy atmayacağız. 14 Mayıs’ta hangi Türkiye olacağına karar vereceğiz. Kendi ayakları üzerinde duran, bağımsız siyasetler izleyen, kendi kendine yetebilen bir Türkiye’yi mi istiyoruz? Yoksa birilerinin ağzının içine bakan, daima öteki devletlerin kuyruğuna takılan bir Türkiye mi istiyoruz? Bunun kararını 14 Mayıs’ta vereceğiz. Biz size güveniyoruz, aziz milletimize inanıyoruz. Allah’ın müsaadesiyle bu seçimi de zaferle geçireceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top