Torununun kenevirli tereyağıyla kek yapmasına müsaade veren nine, mahkemelik oldu! “Çocuğa uyuşturucu tedariği” suçlamasıyla karşı karşıya

1news’in haberine nazaran, Adelaide kentindeki Sulh Ceza Mahkemesinde 19 Nisan’da görülen ön duruşmanın tutanakları yayımlandı. Tutanaklara nazaran, 73 yaşındaki Pam Annette Bickerton, “bir çocuğa denetimli biçimde uyuşturucu tedarik ettiği” suçlamasını kabul etmesi nedeniyle ön duruşmaya çıktı. Mahkemede Yargıç Justin Wickens, sanığın, torununun kekleri arkadaşlarıyla paylaşacağını bilmesinin “biraz telaş verici” olduğunu kaydetti.

“NE YAZIK Kİ O KEK OKULA GİTTİ”

Bickerton’ın avukatı ise müvekkilinin yorgun olduğunu ve çocuğa işini yaptıktan sonra ortalığı temizlemesini söylediğini aktardı. Wickens, bunun üzerine avukata, “Sonuçta ne yazık ki o kek okula gitti ve bu durum senin müvekkilinin farkında olmadığı bir şey değildi” dedi.

CEZA DURUŞMASI 4 MAYIS’TA

Bickerton ise mahkeme tutanaklarına nazaran, uyku bozukluğuyla başa çıkmak için kenevirli tereyağı hazırladığını, yaşananlardan ötürü “son derece pişman” olduğunu belirtti. Sanık, 4 Mayıs’ta ceza duruşması için tekrar hakim karşısına çıkacak.

Kaynak: AA / İbrahim Hakkı Çetinkaya – Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top