AK Partili Numan Kurtulmuş’a canlı yayında güç soru: Kaybetmeye hazır mısınız?

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Habertürk canlı yayınında seçimlere ait değerlendirmelerde bulundu. Kübra Par ve Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtlayan Kurtulmuş, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Canlı yayında “Kaybetmeye hazır mısınız? Sandıkta yenilirseniz Türkiye demokratik bir olgunlukla bu geçiş sürecini tamamlayabilir mi?” diye sorulan Kurtulmuş, “Bu soruyu aslında diğerlerine sormanız lazım. Biz demokrasiyi içselleştirerek, demokrasi konusunda hengameleri vere vere bugünlere kadar ulusal siyaset geleneğinin bugünkü temsilcileriyiz.” dedi.

“BU ÇABAYI BİZ VERDİK”

Kurtulmuş kelamlarına şöyle devam etti: “Yeri geldi merhum Menderes darağacında asıldı, yeri geldi merhum Özal ‘Çankaya’nın düşmanı’ dendi. Türkiye’de iktidar partileri, ana muhalefet partisi kapatıldı. 27 Nisan muhtırasını bir cümle ile geçiyoruz ancak o günün e-muhtırayı verenler telefonları kapatıp, kaçtı gitti. Ta ki hükümet net karşılarında durdu, o vakit Genelkurmay, Başbakanlık’la irtibata geçti. Bu çabayı biz verdik, Türkiye’nin ulusal siyaset geleneği verdi.

“MİLLETİN ÜSTÜNE TEK BİR KELAM SÖYLEMEDİK, SÖYLEMEYİZ”

Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği bir şey var, biz kefenlerimizi giydik, siyaset yaptık. Tarihî bir hesaplaşmanın içine girmek istemem. 27 Mayıs, 28 Şubat, 27 Nisan’ın üstündeki örtüyü açtığınız vakit antidemokratik güçlerin kimler olduğu, Cumhuriyet mitinglerinde orduyu kimin vazifeye çağırdığı ayan beyan ortadadır. Milletin üstünde bir tek kelam söylemedik, bundan sonra da söylemeyiz. Sandıktan hangi sonuç çıkarsa çıksın. O karara saygılıyız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top