AK Partili Tuğrul Türkeş’ten Kızılay Lideri Kerem Kınık ile ilgili gündem yaratacak kelamlar

Kızılay Lideri Kerem Kınık’a ait hem AK Parti içinden hem muhalefetten hem de toplumun değerli bir kısmından yöneltilen tenkitlere ait değerlendirmelerde bulunan AK Parti milletvekili ve 28. Devir AK Parti Ankara 1. Bölge 1. Sıra milletvekili adayı Yıldırım Tuğrul Türkeş, “‘Ben çok akıllıyım benim IQ’um çok yüksek, ben burayı ticarethaneye döndürdüm’ dersen ‘Git kendine ticarethane kur’ derler adama” sözünü kullandı.

“İLKOKULA GİDERKEN KIZILAY KOLU BAŞKANIYDIM”

Radyo Sputnik Seçim Özel yayınına katılan Türkeş açıklamasına şu biçimde devam etti; “Aklı olan herkes eleştirir. Ben ilkokula giderken Kızılay kolu lideriydim. Bir zarf verilmişti elime dediler ki ‘Sen Kızılay kolu liderisin, 1 lira 1 lira arkadaşlarından yardım toplayacaksın’ dediler. İlkokulda yaptığım birinci önemli işti. Herkesten bağış toplayarak zarfı götürüp öğretmene teslim ettim. Hoş bir iş yaptım diye kendimle iftihar ettim.

“BU KURUM BİR İNANÇ KALESİYDİ”

Eskiden beri Kızılay konusu gündeme geldiğinde vakit zaman Kızılay’ın stoklarıyla ilgili şaibeler tezler çıksa dahi bu kurum bir itimat kalesiydi. Bunun hiç kimsenin hiçbir kuralda yıpratması hakikat değildir. Yıpratmaya hakkı yoktur diye düşünüyorum. Bu noktada, ‘Ben çok akıllıyım benim IQ’um çok yüksek, ben burayı ticarethaneye döndürdüm’ dersen ‘Git kendine ticarethane kur’ derler adama.

“KIZILAY’IN PARA KAZANMASI ÜZERE BİR SORUNU YOKTUR”

Burası Türkiye’nin bütün dünyada da emsallerinin olduğu Kızılay’ı. Buranın para kazanması üzere bir problemi yoktur. Buranın toplum kriz halindeyken dertli anında yardıma koşması gereken yeridir. Battaniyesini gördüğümüzde üstünde ‘Türk Kızılayı’ müellif ve bu güzelimize masraf. Sarsıntı olduğunda vesaire, insanlara konserve balıktan tutun da bisküviye kadar her şeyi Kızılay verir, bedelsiz dağıtırsınız. ‘Ben çok akıllıyım bunu aldım yaptım’ dersen ‘Git öteki yere yap’ derler adama.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top