Akşener, Kılıçdaroğlu’nun dünya rekoru kıran “Alevi” görüntüsü hakkında birinci sefer konuştu: Kalbim çok acıdı

Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, çarşamba akşamı toplumsal medya hesaplarından ‘Alevi’ başlığıyla paylaştığı görüntüde birinci kez oy kullanacak gençlere seslenmişti.

ÇOK SAYIDA İSİMDEN TAKVİYE GELMİŞTİ

“Ben Aleviyim. Hak Muhammed Ali inancı ile yetişmiş samimi bir Müslüman’ım. Alevi olmaz diyen bu sisteme, gerçek olan, dürüst olan, ahlaklı olan olur, diyecek misin?” diyen Kılıçdaroğlu’na başta Aleviler olmak üzere ortalarında siyasalların de bulunduğu çok sayıda isimden takviye gelmişti. İktidarsa Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasına ‘mezhepçilik’ yapıldığı gerekçesiyle reaksiyon göstermişti.

AKŞENER: KALBİM ÇOK ACIDI

Kılıçdaroğlu’nun “Alevi” notuyla paylaştığı görüntü ile ilgili birinci sefer konuşan YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Sözcü Televizyonu’nda ‘Liderler Özel’ programında şu sözleri kullandı; “Böyle bir açıklama yapmak durumunda kendini hissetmesinden kalbim çok acıdı. Rumeli göçmeni bir ailenin çocuğuyum ben. Türkiye’den gitmişiz fakat Türkiye’ye geri döndüğünüz vakit biz, birçok şeyleri yaşadık bu ülkede. Çok süratli bir biçimde “Defolun gidin” dendi. “Rumsunuz” dendi, “Şusunuz” dendi.

“BU BERBAT BİR DUYGUDUR”

Dolayısıyla onu izah etmek zorunda kalırsınız daima, kendinizi. Bu, berbat bir histir. Tıpkı vakitte sınıfsal da bir şeydir. Kemal Bey’in bu türlü bir açıklama yapmak mecburiyetinde kendini hissetmesinden çok kalbim acıdı. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Aleviliği…

“BEN ÖZGÜVEN KISMINI ÇOK BEĞENDİM”

Herhangi bir Sünni’nin, Alevi olduğu için oy vermeyeceği bir insan olamaz. Olağan beşerler ortasında asla bu türlü bir şey yoktur. Fakat istismarı önlemek açısından büyük bir açıklıkla ve özgüvenle -ben özgüven kısmını çok beğendim- açıklamasını o gözle izledim. Kendisi açısından yararlı gördüm. İçimde de bir acı hissettim.”

TWITTER TARİHİNİN EN ÇOK İZLENEN GÖRÜNTÜSÜ OLDU

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Alevi” başlıklı görüntüsü, 4 günde 29,2 milyon görüntü oynatmasına ulaşarak dünya Twitter tarihinin en çok izlenen görüntüsü oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top