Dünyanın gözü bu zirvede! Akar ve Fidan; Suriye, İran ve Rusya heyetleriyle görüşmek için Moskova’ya gitti

Türkiye ile Suriye ortasında 11 yıl sonra kurulan birinci temasın akabinde gelişmeler dikkatle takip ediliyor. Türkiye, Rusya, Esed rejimi ve İran ortasında dışişleri bakan yardımcıları seviyesindeki Suriye bahisli toplantı, 15-16 Mart’ta Moskova‘da gerçekleştirilmişti.

GÖRÜŞME BUGÜN GERÇEKLEŞECEK

Sıradaki toplantı ise bugün Moskova‘da Rusya mesken sahipliğinde gerçekleşecek. Görüşmeye İran ve Suriye heyetleri de iştirak sağlayacak. Toplantıya katılacak olan Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Lideri Hakan Fidan da bu sabah Rusya’ya uçtu. Akar ve Fidan’ı taşıyan uçağı, Vnukova Havalimanı’nda Rus yetkililerin yanı sıra Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ve öteki yetkililer karşıladı.

İSTİHBARAT LİDERLERİ VE BAKANLAR YER ALACAK

Bakan Akar ve MİT Lideri Fidan, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Suriye Savunma Bakanı Korgeneral Ali Mahmud Abbas ile İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Muhammed Reza Aştiyani’nin yanı sıra bu ülkelerin istihbarat liderlerinin yer alacağı ‘dörtlü toplantı’ya katılacak. Bakan Akar’ın toplantı kapsamında ikili görüşmeler de gerçekleştireceği tabir edildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top