Makas atan araba trafiği savaş alanına çevirdi: 8 yaralı

Büyükdere Caddesi Zincirlikuyu mevkiinde Levent istikametinde ilerleyen Niyazi B. denetimindeki araba şoförü, trafikte makas attı. Şoför direksiyon hakimiyetini kaybederek evvel bariyerlere akabinde İlker Ermiş denetimindeki taksiye ve bir diğer arabaya de çarparak yolun karşı şeridine geçti.

8 YARALI VAR

Aracın savrulmasıyla birlikte 3 araba ve 1 midibüse daha çarpan araba hurdaya döndü. Etraftakilerin ihbarı üzerine kaza yerine çok sayıda sıhhat, polis ve itfaiye grupları sevk edildi. Trafikteki 7 aracın karıştığı zincirleme kazada, 8 kişi hafif halde yaralandı. Yaralılar, sıhhat takımlarının birinci müdahalesinin akabinde ambulanslarla etraftaki hastanelere kaldırıldı.

YOL KISA MÜDDETLİĞİNE KAPANDI

Öte yandan kısa periyodik olarak araç trafiğine kapanan Büyükdere Caddesi, kaza yapan araçların etrafta ki vatandaşların da yardımıyla kaldırılmasıyla denetimli olarak tekrar trafiğe açıldı.

“BÜYÜK BİR PATLAMA SESİ ÇIKTI”

Aracına, kopan bariyerden fırlayan demir modülü çarpan taksi sürücüsü Sabahattin Aker, “Araba çok süratli gelince denetimini kaybederek bariyerlere daldı. Bariyerlere daldığı üzere büyük bir patlama sesi çıktı. Direkleri falan hepsini dağıttı. Karşı taraftan geldi. Beşiktaş istikametinden Levent istikametine gerçek. Haliyle de büyük bir gürültü ile demirleri patlatınca fırlayıp geldi camı patlattık. Burada arkadaşlarla muhabbet ediyorduk. Arkadaş beni itmeseydi o demir bize gelecekti.” dedi.

“ÇOK MAKÛS SONUÇLAR OLABİLİRDİ”

Kazaya karışan aracın bir öbür aracın şoförü Samir Mahmadov “Orta şeritte gidiyorduk bir anda güya üzerimize bir şey düşer üzere oldu. Adam karşı şeritten makas atarak geliyormuş. Kaldırıma vururken de arabası havalanmış. Bu hale koydu benden öbür 4 otomobil daha var. İki bireydik biz. Şurada duba ön camdan girdi zati. Görünce yan yatmasam çok makûs sonuçlar olabilirdi.” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top