Real Sociedad’ın eski lideri Inaki Badiola, 10 yıl 8 ay mahpus cezası aldı

2007-2009 yılları ortasında Real Sociedad‘ın başkanlığını yapan iş insanı Inaki Badiola, hakaret ve iftira cürmünden 11 yıla yakın mahpus cezası aldı.

8 FARKLI KABAHATTEN MAHPUS CEZASI ALDI

İspanyol haber ajansı EFE’nin haberine nazaran Badiola, Twitter’da yarattığı iki anonim hesap aracılığıyla Bask bölgesindeki kimi milletvekillerine, 4 hakime, Diario Vasco gazetesine ve gazetecilere hakaret ve iftira içerikli iletiler atmak hatasından yargılandığı mahkeme tarafından 8 farklı cürümden toplamda 10 yıl 8 ay mahpus ve toplamda 375 bin euro para cezasına çarptırıldı.

CEZAEVİNE GİRMEYECEK

Hakkındaki tüm suçlamaları mahkemede reddeden Badiola, “Ne Twitter’da bu hesapları açtım ne de bu iletileri attım.” açıklamasında bulundu. Badiola’nın her bir cürüm için aldığı cezanın 2 yılı geçmemesinden ötürü cezaevine girmeyeceği, kararın açıklanmasının erteleneceği bildirildi.

66 YIL MAHPUSU İSTENİYORDU

Savcılık, Badiola hakkında 66 yıl mahpus ve 3,3 milyon euro para cezası talep ediyordu. Yatırım bankacılığı yapan Badiola, 2007 ve 2009 yılları ortasında Real Sociedad kulübünün lideri olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top