Rıdvan Dilmen yorumculuk mesleğinde bu türlü çıldırmamıştı! Arda Güler’den bomba istek

Spor Toto Harika Lig’in 31. haftasında Fenerbahçe, Kadıöy’de İstanbulspor’la 3-3 berabere kaldı. Sarı-Lacivertliler, başkan Galatasaray’ın takıldığı hafta 2 puan bıraktı. TV 8,5 yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe maçı sonrası birbirinden çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

JESUS’U BOMBALADI

Dilmen, Portekizli Teknik Yönetici Jorge Jesus için çok sert sözler kullandı. Hafta içinde Jesus’un Arda Güler’e ders görüntüyü paylaşmasına öfkelenen Jesus, “Arda Güler’e ders veriyor paylaşıyor ya, salağız ya yedik! Arda sana sesleniyorum, Manchester City’ye gitmeyeceksen bir sene daha kal” dedi.

İşte Rıdvan Dilmen’in yorumları:

“Fenerbahçe, meskeninde Giresunspor’dan bir gol az yemiş. Nasıl şampiyon olacaksın? Jorge Jesus’un hiçbir mazereti yok bu tablo karşısında. Fenerbahçe’nin bu kadar gol yemeye hakkı yok. Fenerbahçeliler üzgündür alışılmış, ben de üzgünüm. Lakin ligde son 3 aydır en âlâ futbolu oynayan ekip Galatasaray, sonra da Beşiktaş.

“SAMET’E DE KÖTÜLÜK YAPIYOR”

Jesus, Samet’e de kötülük yapıyor. Kendisi aldırdı, 4 milyon euro civarında para verildi. Öbür bir teknik yönetici olsa Samet iş yapabilir lakin Jesus’un sisteminde olmaz.

“SANA DERSİ ARDA GÜLER VERİR”

Jorge Jesus, dünya çapında teknik yönetici ya. Arda Güler’e ders veriyor ve bunu Instagram hesabında paylaşıyor. Biz de bunu yedik. Salağız ya biz, yedik bunu. Ders verme. Sana ders verir o. O kadar güzel futbolcu. Her hafta mahcup ediyor zira seni.

“ARDA SANA SESLENİYORUM”

Arda’ya da sesleniyorum buradan; şayet Guardiola, Xavi üzere senin oyununa uygun hocaların yanına gitmeyeceksen 1 yıl daha Fenerbahçe’de kal. Gidebiliyorsan git Manchester City’e yeni Bernardo Silva ol.

“BÖYLE BİR DÖNEM TARİHTE YOK, BU NE BU TÜRLÜ?”

Fenerbahçe’nin tarihinde bu türlü bir dönem var mıdır bilmiyorum. Kadıköy’de daima 3 gol ye, 4 gol ye. Bu ne bu türlü?

“KAPTAN, 4 DEFA 11’DE OYNAMIŞ”

Fenerbahçe’nin ekip kaptanı Mert Hakan, bu dönem 4. defa birinci 11 çıkmış. Grup kaptanı bu çocuk! Beşiktaş’ın orta alanında kim oynar desek herkes birebir yanıtı veriyor, Galatasaray da birebir halde. Fenerbahçe’de her maç farklı biri oynuyor orta alanda. Orta saha grubun kalbidir.

“OYUNCULARIN HATASI YOK”

Bugüne kadar Jorge Jesus’a tribünlerden hiçbir reaksiyon olmadı. Bir Fenerbahçeli’nin birebir dönemde Kadıköy’de Galatasaray’dan 3, Beşiktaş’tan 4 gol yediği bir dönem yaşamış mıdır? Bugün 80-90 bin kişilik stadyum olsa dolardı. Ne yapacaktı bu taraftar sana. Oyunculara kimse kızmasın, onlar bu sistemin kurbanı oldular. Bu işin birinci sorumlusu Jorge Jesus’tur, sonra da idaredir. Demiyor musunuz ‘Hocam biz neden bu kadar gol yiyoruz’ diye? Fenerbahçe taraftarı kadar sabırlısı yokmuş sahiden. 8-9 yıldır bekliyorlar.

“BEN DE PROTESTO EDERDİM”

Bir eski futbolcu olarak maça gitsem, kimse yanlış anlamasın fakat tahminen bugün ben de protesto ederdim. Olağanda protestoya karşıyım. Taraftarın bu reaksiyonunu olağandışı karşılamamalı kimse.

“ALİ KOÇ KIZACAK FAKAT EVVEL JESUS GİTSİN”

Bu söyleyeceklerim Lider Ali Koç’u tahminen kızdıracak ancak bir şeyleri değiştirmeye Jorge Jesus’tan başlaması gerektiğini düşünüyorum. Her vakit ‘Kalabilir lakin…’ diyordum, daima bir ‘ama’ vardı. Değiştirmiyor adam kendini. Dokunulmazlığı mı var bunun? Şenol Güneş’in yanındaki üzere bir Bayram Bektaş bulamıyor musunuz, hocanın eksiklerini kapatacak?

“SERGEN YALÇIN VE ARDA GÜLER BİR NUMARA”

Ben Lefter ağabeyi falan çok izleyemedim, yetenek olarak Türk futbolunun tepesi; ben, Sergen Yalçın ve Arda Güler… İnsanları tribünlere çekerdik biz, Arda da o denli bir oyuncu. Allah sakatlık, bela vermesin.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top