Travma geçiren İngiliz casusu, ülkesine döndükten sonra kendi çocuğunu öldürdü

The Times gazetesinin haberinde, MI6 tarafından Afganistan- Pakistan hududundaki bir kampa gönderilen İngiliz bir casusun, ülkesine döndükten sonra kendi çocuğunu öldürdüğü sızdırılan istihbarat raporuyla ortaya çıktı.

EL ESAS VE TALİBAN KAMPLARINA SIZMAK İÇİN GÖNDERİLMİŞ

Haberde, ismi açıklanmayan kişinin, inceleme sürecinde duygusal dengesizliği konusunda yapılan ihtarlara karşın, El Kural ve Taliban tarafından kullanılan kampa sızmak üzere gönderildiği belirtildi.

“ETRAFINDAKİLER İÇİN POTANSİYEL TEHLİKE”

Gazetenin haberinde, ayrıyeten, istihbaratın “etrafındakiler için potansiyel tehlike” oluşturduğunu da bildiği ve casusun çocukken cinsel istismara uğradığını, sabıka kaydı olduğunu ve genç bir yetişkinken ruhsal çöküntü yaşadığını bildirdiğine de değinildi.

DUYGUSAL DENGESİZLİKTE “ALINABİLECEK EN YÜKSEK PUAN”

Gazeteye sızdırılan bir dokümanda, İngiltere’nin Bâtın İstihbarat Servisi’nin (SIS), casusun duygusal dengesizliğinin “alınabilecek en yüksek puan” olduğunu belirten bir inceleme raporu hazırladığına dikkat çekildi.

“İNGİLTERE’YE DÖNDÜĞÜNDE ÇOK GERİLİM ALTINDAYDI”

MI6’nın, casusun İngiltere’ye döndüğünde çok gerilim altında olduğunu kaydettiği belirtilen haberde, travma geçirmiş bu kişinin daha sonra kendi çocuğunu öldürdüğü ve bunu itiraf ettiği kaydedildi.

Haberde, olayın akabinde büyük kısmı zımnî yürütülen duruşmanın sonunda tutuklanan İngiliz casusun heyet tarafından cinayetten hatalı bulunduğu söz edildi.

İngiliz hükümetinden bir sözcü, mevzuya ait açıklamasında, “Hükümetin, İngiliz istihbarat teşkilatlarının faaliyetleriyle ilgili argümanları ya da spekülasyonları doğrulamaması ya da yalanlamaması uzun müddettir devam eden bir prensiptir.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA / Zuhal Demirci – Aktüel

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top