Türk Telekom, e-Süper Lig isim ve yayın hakları için TFF ile imza merasimi düzenlendi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Türk Telekom ortasında e-Süper Lig için isim ve yayın hakları sponsorluk muahedesi imzalandı.

TFF ve Türk Telekom ortasında e-Süper Lig isim ve yayın hakları kapsamında 2 yıllık sponsorluk mutabakatının imza merasimi Riva Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlendi. İmza merasimine TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ve Türk Telekom CEO’su Ümit Önal katıldı.

Futbol federasyonu olarak vazifeye başladıkları birinci günden bu vakte dijitalleşme ve teknolojik gelişmelerle hareket ettiklerini söyleyen Mehmet Büyükekşi, “Yönetim Şurası olarak bu alanlarda kıymetli adımlar attık ve birçok projeyi uygulamaya koyduk. Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ülkesi olarak bilhassa dijital alandaki yenilikler ve gelişmeler bizi de çok yakından ilgilendiriyor. Bu kapsamda çağımızın en çok ve en süratli gelişme gösteren spor kolu olan e- Futbol‘u federasyon olarak çok önemsiyoruz” halinde konuştu.

“Türkiye’de bir birinci olan, Muhteşem Lig kulüplerinden oluşan e-Süper Lig’i kurduk”

e- Futbol alanında yaşanan heyecanı bu yıl Üstün Lig’e de taşıdıklarını belirten Lider Büyükekşi, “Federasyon olarak Türkiye’de bir birincisi gerçekleştirerek Harika Lig kulüplerimizin e- Futbol kadrolarından oluşan e-Süper Lig’i kurduk. Zelzele felaketi nedeniyle ligden çekilmek zorunda kalan Gaziantep FK ve Hatayspor kulüplerimiz dışındaki 17 kulübümüzün gruplarının çaba ettiği Türkiye’nin birinci e-Süper Lig, 15 Mart’ta oynanan birinci hafta müsabakaları ile başladı. Böylelikle e-Süper Lig, dünyanın en tanınan görüntü futbol oyunu olan, 1998 yılından bu yana her yıl EA Sports tarafından üretilen ve milyonlarca satılan FIFA serisinin en son versiyonu FIFA 23 üzerinden oynanan 20 resmi ligden biri oldu. Kurduğumuz e-Süper Lig ile kulüplerimiz de büyük bir ekonomik hacme sahip olan e- Futbol‘dan değerli gelirler elde edecek duruma gelecek. 16. haftası tamamlanan e-Süper Lig’imizde 128 maç oynandı. Toplamda 300 bine yakın tekil kişi tarafından izlenen ligimizde izleyici sayısı her hafta katlanarak artıyor. e-Süper Lig’de olağan dönem 13 Mayıs 2023 tarihinde son bulacak. Ligimizi birinci 4 sırada bitiren gruplar 30-31 Mayıs tarihlerinde yapılacak büyük final aktifliğine kalırken, 5. ve 12. sıra ortasında bitiren 8 kadro ise 23-24 Mayıs tarihinde oynanacak play-off’larda Büyük Final’e kalmaya hak kazanacak 4 gruptan biri olmak için çaba edecek. Öte yandan ligimizin şampiyonu ve ikincisi, 13-14 Haziran tarihlerinde oynanacak FIFA 23 Küresel Series Play-in’lerine katılmaya hak kazanacak” dedi.

Türk Telekom CEO’su Önal: “Sporu her alanda destekleyen ve birincilere imza atan bir marka olarak, e- Futbol alanında da bir birincisi gerçekleştiriyoruz”

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, Türkiye’deki e- Futbol‘un ileriye taşınmasının değerli olduğunu tabir ederek, “Türk Telekom olarak, teknoloji ve dijital dönüşümdeki bilgi birikimimiz ile paha üreten anlayışımızla E-spor dünyasının beklentilerine ve gereksinimlerine katkı sağlayacak eser ve hizmetler geliştirirken, ekosistemi büyütecek ve geliştirecek iş birliklerini hayata geçirmek bizi memnun ediyor. Bugüne kadar binden fazla tanınan PC ve Taşınabilir oyununu oyunseverler ile buluşturduğumuz dijital oyun platformumuz Play-store ile çeşitli oyunların paketlerini dünya ile birebir anda, uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile sunuyoruz. Geçtiğimiz sene hayata geçirdiğimiz GAMEON markamız ile oyun ekosistemini 360 derece sahipleniyor; oyun dünyasına yönelik turnuvalardan internet kampanyalarına kadar birçok fırsatı bu çatı altında bir ortaya getiriyoruz. Dijitalleşmenin her geçen gün kıymet kazandığı günümüzde Türkiye’nin dijitalleşmesi vizyonumuz kapsamında ülkemizin dört bir yanındaki fiber yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 2022 yıl sonu prestijiyle fiber ağımız 403 bin kilometreye ulaşırken, 81 vilayetimizde kullanıcılarımıza yüksek süratli internet paketleri sunuyoruz. Bu kapsamda E-spor ve oyunseverler için de onların tüm gereksinimlerine karşılık verecek bir cihan oluşturduk. Yıllardır sporu her alanda destekleyen bir marka olarak VAR, Akıllı Stadyum Projeleri, taraftar paketleri ile ses getiren birincilere de imza attık. Ülkemizde bu yıl birinci kere düzenlenen e-Süper Lig ile biz de bir defa daha bir birincinin gerçekleşmesinde rol alıyoruz. Taraftarlarına büyük bir heyecan yaşattığına inandığımız, TFF’nin düzenlediği ve Spor Toto Harika Lig gruplarımızın yer aldığı e-Süper Lig’in isim sponsoru ve yayıncısı olduk. Birçok yeniliği izleyicilerle tanıştırdığımız TV platformumuz Tivibu ile Türk Telekom e-Süper Lig’in resmi yayıncısı olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Spor kanallarımız Tivibuspor ile birbirinden heyecanlı e- Futbol müsabakalarını spor yayıncılığı alanındaki tecrübemizle ekranlara taşıyarak, sporseverle buluşturacağız. Bu süreçte başta Türkiye Futbol Federasyonu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Türk Telekom e-Süper Lig’de gayret eden kadrolara muvaffakiyetler diliyoruz” cümlelerine yer verdi. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top