AK Partili Yılmaz’dan Kerem Kınık’a istifa daveti: Kendisi yapmazsa dernek gereğini yapacaktır

TBMM Plan ve Bütçe Kurulu Lideri ve AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Haber Küresel canlı yayınına konuk olarak Buket Aydın’ın sorularına cevap verdi.

KEREM KINIK’I İSTİFAYA ÇAĞIRDI

Sunucu Aydın’ın ” Kızılay‘ın afet olduktan sonra diğer bir kuruma çadır ve konserve satması ile ilgili ne düşünüyorsunuz?” sorusuna karşılık veren Yılmaz, Kahramanmaraş zelzeleleri sırasında AHBAP Derneği’ne çadır satan Kızılay‘ın Lideri Kerem Kınık’ı istifaya çağırdı.

“GEREĞİNİN YAPILMASI GEREKTİĞİNE BEN DE İNANIYORUM”

Kızılay‘ın meydana gelen sarsıntıların çabucak akabinde çadır ve konserve yiyecek satılmasını tasvip etmediğini belirten Yılmaz, “Normal bir vakitte bu çeşit ticari işler yapılabilir fakat bu türlü büyük bir afet olmuşken bu tıp ticari bağların oluşması hiçbir formda yanlışsız değil. Halkımız da aslında bunu tasvip etmediğini ortaya koydu. Bu çerçevede de gereğinin yapılması gerektiğine ben de inanıyorum.

AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz.

“KENDİSİ İSTİFA ETMİYORSA DERNEK GEREĞİNİ YAPACAKTIR”

Bir yönetici bu kadar büyük bir reaksiyon görüyorsa gereğini yapmalı diye inanıyorum. Fakat Kızılay bir dernek statüsünde. Olağan bir kamu statüsünde değil. Bir genel şurası, bir düzeneği var. Bu düzenekler işleyecekler ve vakit içerisinde gereği de yapılacak diye inanıyorum. Kendisi istifa etmiyorsa dernek gereğini yapacaktır. Bu kadar büyük reaksiyon karşısında bir değişimin de olması gerektiğine ben de inanıyorum” tabirlerini kullanması dikkat çekti.

NE OLMUŞTU?

Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların akabinde Kızılay’ın, deposundaki çadırları sarsıntının birinci haftasında AHBAP Derneği’ne sattığı ortaya çıkmıştı. Reaksiyonların akabinde Kızılay Lideri Kerem Kınık, “Seçilmiş bir isim olarak misyon yapıyorum. Ortaya bu türlü bir muvaffakiyet konulmuşken goygoycuların lafı ile hareket etmem” diyerek istifa etmeyeceğini açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top