Cumhurbaşkanı Erdoğan, yayının sonunda açılış muştusu verdi: Bu vilayetlerdeki vatandaşlarımıza iyi olsun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı ortak canlı yayında Kanal 7 Genel Yayın Direktörü Zahid Akman ve Ülke TV Genel Yayın Direktörü Hasan Öztürk’ün sorularını yanıtladı.

Programın son kısmında Ankara-Sivas Yüksek Süratli Tren sınırını bugün hizmete açacaklarını belirten Erdoğan, “Özellikle çok çok teşekkür ediyorum. Ekranları başında bizi izleyen tüm vatandaşlarımızdan da affımı istiyorum. Bugün Ankara-Sivas Yüksek Süratli Tren açılışımız var. Onu da gerek Yozgat, gerek Kırıkkale, Sivas olmak üzere yapacağız. Tüm bu vilayetlerdeki vatandaşlara güzel olsun diyoruz. Yarın inşallah birlikte olmak ümidiyle” sözlerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

“Çok teşekkür ediyorum. Öncelikle hakikaten 14 Mayıs’ta sıradan bir seçim yapmayacağız. Bu seçimlerde itimat ve istikrar ikliminin devam edip etmeyeceğine karar verilecek. Son yirmi yıldaki eser periyodu sürecek mi yoksa koalisyon devri Türkiye’sine geri mi dönülecek karar verilecek. Bu seçimlerde terörle uğraşın devam edip edilmeyeceğine de karar verilecek. Muhalefet ortakları teröristlere takviye veriyorlar. Cezaevindeki ve yurt dışına kaçan teröristler şu anda bu seçimleri bekliyor. Uçak bileti bile alanlar var.

‘DIŞA BAĞIMLILIK ORANINI YÜZDE 20’YE DÜŞÜRDÜK”

Kendilerine makam mevki bekleyenler var. Demek ki kendilerine 7’li koalisyondan değil, 9’lu koalisyondan kelam almışlar. Savunma Sanayii’nde attığımız adımlar eskisi üzere birilerini rahatsız ediyor. Bu yalnızca içeride değil, dışarıda da bu türlü. Bu seçimde Türkiye’yi tekrar kendilerine bağımlı hale getirmek isteyenlerin kazanmasını istiyorlar. Biz 21 yıldır her alanda kendi siyasetlerini belirleyebilen ve uygulayabilen bir Türkiye için çaba verdik. Bu anlayışla demokrasimizi güçlendirdik. Ulusal iradenin üstünlüğünü gerçek manada tesis ettik. Eğitimden, endüstriye tüm altyapımızın eksiklerini getirdik. Ülkemize hakikaten çağ atlattık. Milletimizin refahı arttı. Bütçemiz üç kat büyüdü. Savunma endüstrimizde dışa bağımlılık oranını yüzde 20’ye düşürdük.

“NE OLDU VERDİLER Mİ?”

Bizim bu ülke için daha çok işimiz, gidecek daha çok yolumuz var. Lakin biz yoldayız. Şu anda zillet ittifakı yola çıkmış falan değil. Bunların büyükşehir belediyeleri var. Sanki bu büyükşehir belediyelerinde daha ne yaptılar? Biz milletimizin karşısına olağan vakitte da daima muştularla, projelerle çıkıyoruz. Bay Bay Kemal üzere milletimizin karşısına yalnızca seçim vakitlerinde çıkan değiliz. Mesela her çiftçiye bir traktör vaat etmişlerdi. Ne oldu verdiler mi? Daima palavra.

”YOĞUN MESAİDEN ÖTÜRÜ MİDEMİ ÜŞÜTMÜŞÜM”

Her şeyden evvel üzerinize afiyet, dün, bugün ağır kampanya çalışmaları vardı. Bu nedenle midemi üşütmüşüm. Hatta programı iptal etsek mi diye düşünmüştüm. Lakin kelam verdik ve geldik. Sizlerden ve seyircilerimizden helallik diliyorum. Varlıklı bir beşeri yapıya sahibiz. Şu anda benim kabinedeki arkadaşlarımı alana sürüşüm aslında bu liderlik tasarrufudur. Bir liderlik tasarrufu olarak da bu arkadaşlarımdan nerede, nasıl istifade edebiliriz kanısı içerisinde bütün bakan arkadaşlarımı alana sürmüş durumundayım. Bunların içerisinde yalnızca istisna olarak Kültür ve Turizm bakanım var. Onunda şu anda alanda olmayışının nedeni mesleği. Onun dışındaki bütün arkadaşlarım sahadalar. Onların alanda olmasının da getirilerini çok olumlu görüyorum. Ve inanıyorum ki yüklü olarak zelzele bölgelerinde olan bu arkadaşlarımızdan biz istifade edeceğiz.

”VATANDAŞLARIMIZ SAĞLADIĞI YARARLARIN FARKINA VARACAK”

Vatandaşlarımızı rahatlatacak önlemleri alıyoruz, almaya devam edeceğiz. Ülkemizin imkanlarını milletimizin her bir ferdine verecek düzenlemelerde yapıyoruz. Bu çerçevede salgın periyodunda güç fiyatlarındaki artışı vatandaşlarımıza yansıtmamaya ihtimam gösterdik. Bu yılda artık doğalgaz üreticisi olan bir ülke olarak vatandaşlarımıza yeni müjdelerimiz oldu. Vatandaşlarımızın Karadeniz gazının sağladığı yararları günlük hayatta farkına varacak. Bununda kapsamını genişletiyoruz. Karadeniz gazının benim tüm vatandaşlarıma yansıması çok çok farklı olacak.

“1 YIL İÇERİSİNDE VATANDAŞLARIMIZA TESLİM EDECEĞİZ”

Her şeyden evvel Yüksek Seçim Şurası’na ilişkin vazifeler var, siyasi partiler olarak bize ilişkin misyonlar var. Fakat sarsıntı bölgesiyle alakalı şöyle neler yapıldığını bir planlarsak. Çadır ve konteyner kentler, bilhassa de şu anda kalıcı konutlar olmak üzere bunu üç başlıkta düzenleyebiliriz. Şu anda enkaz kaldırma çalışmalarımız ağır bir formda devam ediyor. Çabucak çabucak Hatay dışında her yerde enkaz kaldırma çalışmalarını büyük oranda bitirdik. Kısa bir mühlet içerisinde de Hatay’ı bitireceğiz. Başka yandan da bir kelam verdim. Bu kalıcı konutları da 1 yıl içerisinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz.

”ANKARA-SİVAS YÜKSEK SÜRATLİ TREN AÇILIŞIMIZ VAR”

Özellikle çok çok teşekkür ediyorum. Ekranları başında bizi izleyen tüm vatandaşlarımızdan da affımı istiyorum. Yarın Ankara-Sivas Yüksek Süratli Tren açılışımız var. Onu da gerek Yozgat, gerek Kırıkkale, Sivas olmak üzere yapacağız. Tüm bu vilayetlerdeki vatandaşlara güzel olsun diyoruz. Yarın inşallah birlikte olmak ümidiyle.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top