Fenerbahçe’den hakem kararlarına ait açıklama

Fenerbahçe, dün oynanan İstanbulspor maçında verilen kararlara ait açıklama yaptı. İptal edilen gol ve aleyhte verilen penaltıda Görüntü Yardımcı Hakem’in sonuca tesir ettiği belirtilerek, “Bir kulübün ortaya koyduğu maddi manevi emeklerin, hakkı yenen milyonlarca taraftarın hesabını kimin vereceğini açıklamanızı istiyoruz” denildi.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi: “Spor Toto Üstün Lig’in 31. haftasında İstanbulspor ile oynadığımız maçta aldığımız sonuca dair hem ekibimiz özelinde hem de maçın sonucuna direkt tesir eden hakem idaresi ile ilgili açıklama yapmak istiyoruz. Öncelikle topluluğumuzun şampiyonluğa olan inancı artmış, Fenerbahçe taraftarı eşsiz bir sinerjide birleşmiş iken futbol ekibimizin bu maçta gereken sonucu alamaması Kulübümüzün ana gündemidir. Kadromuza dair hakim olduğumuz bu gerçek, maçı yönetmek yerine sonucu direkt bir kadro lehine tayin etmek noktasında müdahalede bulunan hakemlere dair gerçekleri yok sayacağımız manasına gelmemelidir.

Dün alanda olan, Türk hakemliğinin hangi noktaya, Türkiye’de futbolun hangi kimliğe geldiğinin fotoğrafı olan Kadir Sağlam ve VAR’da misyonlu ‘Şampiyonlar Ligi Hakemi’ Halil Umut Meler’e soruyoruz:

Maçın 5. dakikasında Fenerbahçe futbol ekibimizin golünü hangi refleks ile iptal ettiniz? Hakem ile VAR hakemi ortasında bu durumda ne üzere bir konuşma geçmiştir?

Maçın 22. dakikasında İstanbulsporlu futbolcu Mehmet Yeşil’in el ile oynadığı durum hangi refleks ile görmezden gelinmiştir?

Maçın 22. dakikasındaki net penaltı konumu ile ilgili hakeme hiçbir ikazda bulunmayan VAR, maçın 52. dakikasında İstanbulspor’un durumunda hangi refleks ile devreye girerek olmayan bir penaltının kararını vermiştir?

Maç boyunca rakip oyuncuların ortaya koyduğu ağır temaslı oyuna dair verilmesi gereken kartlar hangi refleks ile yok sayılmıştır?

Maça tesir eden, sonucu tayin eden kararların sahibi hakem ve VAR hakemi ortasında geçen konuşmaların yayınlanmasını acilen talep ediyoruz.

Bu soruları, Fenerbahçe’ye dair ortaya konan bu vahim tutumun ana refleks sahipleri ve yönlendiricileri olduklarını düşündüğümüz Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi ve Merkez Hakem Konseyi Lideri Lale Orta için de gündeme getiriyor;

Adana Demirspor, Corendon Alanyaspor, Fatih Karagümrük, Medipol Başakşehir ve son olarak İstanbulspor maçlarında sonuca tesir eden kararların, bir kulübün ortaya koyduğu maddi manevi emeklerin, hakkı yenen milyonlarca taraftarın hesabını kimin vereceğini açıklamanızı istiyoruz.” – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top