Hadise ile Reza Zarrab’ın iletilerini ifşa eden Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto hakkında mahpus istemi

Söylemezsem Olmaz isimli magazin programı sunucuları Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto lakabıyla tanınan Harutyan Dalga hakkında müzikçi Hadise

SEREN SERENGİL İLETİLERİ TEYİT ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

Soruşturma kapsamında sözü alınan Seren Serengil, Hadise Reza Zarrab birinci haberi çıktıktan sonra kendisine bir hesaptan Reza Zarrab ve Hadise’nin iletileri geldiğini, bu haberlerin doğruluğunu teyit etmek için Zarrab’ın avukatını aradığını ve mesajlaşmaların avukatın tarafından teyit ettiğini ileri sürdü.

ARTO VE BİRCAN BALİ SUÇLAMALARI REDDETTİ

İfadeleri alınan Bircan Bali ve Arto ise bahis hakkında yorumda bulunduklarını ve direkt Hadise’yi amaç almadıkları, programda sarf ettikleri kelamların tenkit kapsamında kaldığını ileri sürerek suçlamaları reddettiler. Müzikçi Hadise’nin “müşteki” sıfatında yer aldığı iddianamede, Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto “şüpheli” sıfatında yer aldı.

SERENGİL’İN 4 YIL, ARTO VE BALİ’NİN 3 YILA KADAR MAHPUSU İSTENDİ

Programda bir tez üzerine tekraren ağır yorumlarda bulunduğu ileri sürülen Seren Serengil hakkında “Sesli ve imajlı hakaret” kabahatinden 5 aydan 4 yıl 8 aya kadar, Bircan Bali ve Arto hakkında ise 3 aydan 3 yıl 6 aya kadar mahpus istendi. Şüpheliler, önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top