Kartal’da Karlıktepe Mahallesi spor parkı hizmete açıldı

Kartal Belediyesi, ilçe genelinde yeşil alanları artırmak için çalışmaları sürdürürken, vatandaşları spora teşvik etmek emeliyle yaptığı projelere bir yenisini daha ekledi. Karlıktepe Mahallesi’nde yapılan spor parkı, kısa müddette tamamlanarak hizmete açıldı. Park, açıldığı günden itibaren vatandaşların uğrak yeri haline geldi.

Kartal Yıldız Caddesi üzerinde imali tamamlanan ve geniş bir alana yayılan park, mahalle sakinlerinin spor yapma ve dinlenme gereksinimlerini karşılamak üzere birçok imkan sunuyor. Basketbol alanı ve tenis kortları, koşu ve yürüyüş parkurları, yeşil alanlar, oturma alanları ve çocuk oyun alanları parkın en kıymetli özellikleri ortasında yer alıyor.

Toplam 7 bin 183 metrekare alan üzerine kurulan parkın 2 bin 901 metrekaresini yeşil alanlar oluşturuyor. Parkın yeşil alanları, bölgede bulunan başka yapılardan farklı olarak doğal bir görünüme sahip olacak halde tasarlandı. Kartallı vatandaşlar spor yaparken birebir vakitte parkın başka imkanlarından da yararlanabilecek.

Proje çerçevesinde inşa edilen idari bina, park kullanıcılarının gereksinimlerine karşılık verecek biçimde tasarlandı. Bina içinde spor yapmaya gelenler için soyunma ve duş odaları, bayan, erkek ve engelli vatandaşlar için tuvaletler ve idari ofis bulunuyor. Ayrıyeten bir adet kafeterya da yakın vakitte hizmete açılacak. Böylelikle vatandaşlar spor yapmanın yanı sıra gereksinimlerine çarçabuk ulaşabilecek.

Kartal Belediyesi‘nin son yıllarda hayata geçirdiği kıymetli projelerden biri olan spor parkı, bölgede yaşayanların ömür kalitesini artırmayı hedefliyor. Park, yalnızca spor yapmak için değil tıpkı vakitte toplumsallaşmak, tabiatla iç içe vakit geçirmek ve keyifli bir vakit yaşamak isteyenler için de ülkü bir ortam sağlıyor. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top