MEB, öğretmenlerin mesleksel gelişim eğitimlerini tekrar erişime açtı

Özer, yaptığı yazılı açıklamada, öğretmenlerin 6 günlük orta tatil mesleksel çalışma devrinde ÖBA üzerinden yaklaşık 8 milyon saat eğitime katıldığını belirtti.

ÖBA üzerinden 827 bin 674 öğretmenin 1 milyon 307 bin 392 mesleksel eğitim aldığını söz eden Özer, bahse ait şu bilgileri verdi:

“En az bir eğitime katılan öğretmenlerimizin sayısı 474 bin 663, en az iki eğitime katılanların sayısı 205 bin 497 oldu. 254 bin 586 öğretmenimiz en az üç eğitime, 18 bin 227 öğretmenimiz en az dört, 14 bin 526 öğretmenimiz 5 ve üzeri eğitime katıldı. Öğretmenlerimiz mesleksel çalışma periyodundaki eğitimlere ağır ilgi gösterdi. Gelen talepler üzerine mesleksel çalışmaya ait ÖBA’dan verilen eğitimleri, 30 Nisan saat 23.59’a kadar yine erişime açtık. Öğretmenlerimiz, 15-30 Nisan ortasında en az bir eğitimi tamamlamaları halinde mesleksel çalışmalarını yapmış sayılacak.”

Kişisel ve mesleksel gelişimleri için daima çalışan, salgın şartları, zelzele üzere şiddetli süreçler de dahil olmak üzere her vakit ülkenin evlatları için fedakarca uğraş gösteren 1 milyon 200 bin öğretmene şükranlarını sunan Özer, öğretmenlerin gelişimleri için bir buluşma noktası olarak tasarladıkları ÖBA ve yeni yaklaşımlarla öğretmenlerin daima yanında olacaklarını ve mesleksel gelişimlerini desteklemeyi sürdüreceklerini kaydetti.

Kaynak: AA / Selma Kasap – Şimdiki

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top