Metacritic, İnceleme Bombardımanlarıyla Daha Faal Gayret Edecek

Son günlerde Metacritic’te Horizon Forbidden West’in Burning Shores DLC’si oyuncular tarafından olumsuz inceleme bombardımanına tutuluyor. Oyunun Metacritic’teki eleştirmen ortalaması şu an 82, kullanıcı ortalaması ise bir ölçü yükselişle 4’e çıkmış durumda.

Olumsuz incelemelere baktığınızda dünya kadar 0 notu olduğunu görüyorsunuz. Bir oyuna 0 vermek üzere saçmasapan bir davranışın gerisindeki sebepleri burada tartışmaya gerek yok, ancak Burning Shores özelinde konuşacak olursak Guerilla Games’in oyunun öyküsünde yaptığı kimi seçimler birtakım oyuncuların güzeline gitmeyince yapıştırmışlar 0 puanı. Haliyle bunun Guerilla Games açısından da bir epey can sıkıcı bir durum olduğu gerçek.

Metacritic’in ebeveyn firması Fandom, bu gelişmeler üzerine bundan sonra kendi platformları üzerinden nefret yaymaya ve saygısızca inceleme yazarak bombardıman yapanlara karşı daha faal bir uğraş yürüteceğini açıkladı.

  • Horizon Forbidden West: Burning Shores – İnceleme

Sahip oldukları araç ve programları gelitşireceklerini, moderasyonu sıklaştıracaklarını da söylüyor Fandom.

“Metacritic, Horizon Forbidden West Burning Shores hakkında yapılan küfürlü ve saygısız yorumların farkındadır ve kullanım şartlarımızın ihlallerini takip etmek için moderasyon sistemimiz devrededir” diye de eklemiş Fandom.

The Last of Us II tekrar öyküsü sebebiyle inceleme bombardımanına uğramıştı. Resident Evil 4 Remake keza o denli, hatta Ada Wong’u seslendiren Lilly Gao toplumsal medyada da tacize uğradı. Metacritic’in bu bahiste daha etkin tedbirler alması nitekim de son derece gerekli.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top