Survivor Barış annesi kim? Survivor Barış’ın annesi Aysel kimdir, kaç yaşında?

Survivor Barış annesi kimdir? sorusu merak edilmekte. Survivor müsabakasının son fragmanında yer alan aile mükafatı gündeme geldi. Yarışmacıların aileleri ve yakınlar ile his dolu anlar yaşamasının akabinde müsabakanın seyirciler arama motorlarında Survivor Barış annesi kim? Survivor Barış’ın annesi Aysel kimdir, kaç yaşında? sorularına cevap aradı.

SURVİVOR BARIŞ ANNESİ KİM?

Survivor yarışmacısı olan Barış Telli’nin annesinin ismi Aysel’dir. Aysel Hanım’ın Survivor aile mükafatı kapsamında müsabakaya konuk olması izleyicilere duygusal anlar yaşattı.

Barış Telli ve ailesi

SURVİVOR BARIŞ KİMDİR?

24 Eylül 1989 tarihinde Kırıkkale’de doğmuştur. 4 yaşında geçirdiği trafik kazası sebebi ile sağ bacağını kaybetmiştir. Kaza sonrasında spora ilgisini kaybetmeyen Barış Telli, atletizm, tenis ve futbol dahil bir çok spor alanında muvaffakiyet ile uğraş etmiştir. Türkiye’de birçok farklı spor kolunda Türkiye rekorları kırmış ve Türkiye’nin birinci bedensel engelli vücut eğitimi öğretmeni olmuştur. 2005 yılında lisedeyken Karagücü Ampute Futbol Kadrosu hocası ile tanışmıştır.

2005’te ampute futbol mesleğine başlayan futbolcu, 2009 yılında 49 golle Ampute Futbol Muhteşem Ligi’nde gol krallığı sevinci yaşamıştır. Gazi Üniversitesi Vücut Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndaki eğitim hayatı sırasında Paralimpik oyunlarına hazırlanmaya başlamış 2012 yılında ise özel koşu protezine kavuşmuştur. 2013 Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda 100 metre koşu, yüksek atlama ve uzun atlamada üç altın madalya kazanarak ülkemizi muvaffakiyet ile temsil etmiştir. 2014 yılında de yüksek atlamada Avrupa’da 2. olmuş gümüş madalyanın sahibi olmuştur. 2017 yılında Türkiye Ulusal Ampute Futbol Grubu ile şampiyonluk yaşamış, 2018 yılında, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası konut sahibi adayı Türkiye’nin Spor Tan

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top