‘Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışı’nın sonuçları aşikâr oldu

TARIM ve Orman Bakanlığı tarafından bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen ‘Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nda ödül kazananlar belli oldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının DenizBank takviyeleriyle düzenlediği ‘Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışı’nın bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirildi. Yarışın konusu; tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su eserleri, besin ve koruması, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi; üretici, çiftçi, köylü ve köy hayatına dair her türlü faaliyetleri kapsıyor. 30 Ocak 2023 tarihinde müracaatları sona eren yarış, ‘Genel’, ‘Çiftçi’, ‘Öğrenci’, ‘Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları’, ‘DenizBank Çalışanları’ ve bu yıl konusu ‘Sen Üret Yeter’ olan temalar olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirildi.

1210 İŞTİRAKÇİ 6 BİN 635 YAPITLA KATILDI

Savaş fotoğrafçısı ve tıpkı vakitte belgesel imalcisi Coşkun Aral ile Memleketler arası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) üyesi ve fotoğraf sanatkarı Reha Bilir’in de Heyet Onur Konuğu olarak ortalarında bulunduğu seçim heyetinde yer alan Eğitim ve Yayın Dairesi Lideri Dr. Bülent Kahraman Çolakoğlu, Fotoğraf Sanatkarı ve Öğretim Vazifelisi Mehmet Arslan İtimat, Devlet Sanatkarı Ozan Sağdıç, DenizBank Tarım Bankacılığı Küme Müdürü Canan Aytekin, Fotoğraf Sanatkarı ve Foto Muhabiri Ümit Bektaş, Bağımsız Heyet Üyesi Perihan Yücel 29 Mart 2023 tarihinde ödül alan ve sergilemeye bedel bulunan yapıtları belirledi. 13’üncü Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Müsabakası’na bu yıl toplam 1210 iştirakçi 6 bin 635 yapıtla katıldı. Seçici şura 8 yapıtı mükafata layık bulurken 120 eser de sergileme ve albüm çalışması için seçildi. ‘Genel Kategori’de Ekrem Şahin ‘Kuraklık’ isimli fotoğrafıyla birinci olurken, Mahmut Serdar Alakuş ‘Balık Çiftliği’ isimli fotoğrafıyla ikinci, Mehmet Aslan ise ‘Kuzular’ isimli fotoğrafıyla üçüncülük mükafatını kazandı. Ayrıca ödül alan yapıtlardan ‘Kuzular’ Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi tarafından ‘Bakan Özel Ödülü’ne layık görüldü.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Barış Taşkıran – Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top