Van’da rahminden 13 miyom çıkarılan bayan birinci çocuğunu kucağına almanın memnunluğunu yaşıyor

Van’da rahminden 5 kilogram tartısındaki 13 miyom çıkarılan bayan, sezaryenle gerçekleştirilen doğumda bebeğini kucağına almanın sevincini yaşıyor.

İpekyolu ilçesinde yaşayan 36 yaşındaki Hülya Arvas, 28 haftalık gebeyken başlayan doğum sancıları nedeniyle geçen yıl 17 Eylül’de Van Eğitim Araştırma Hastanesine başvurdu.

Yapılan tetkikler sonucu Arvas’ın rahminde tamamı 5 kilogram yükünde 13 miyomun olduğu belirlendi. Bunun üzerine 8 Ekim’de Bayan Hastalıkları ve Doğum Uzmanları Op. Dr. Erhan Hanlıgil ve Ayşe Yavuz tarafından ameliyat edilen Arvas’ın, evvel sezaryenle 28 haftalık bebeği, akabinde da rahmindeki miyomlar alındı.

Doğumdan 3 hafta sonra taburcu olan Arvas’ın, “Muhammed Çınar” ismini verdiği oğlu da 75 gün boyunca yenidoğan ağır bakım ünitesinde nezaret altında tutuldu.

Zorlu sürecin akabinde oğlunu kucağına almanın memnunluğunu yaşayan Arvas, bebeğiyle hastaneye gelerek hayalini gerçekleştiren tabipleri ziyaret etti, bayramlarını kutladı.

Ameliyatı gerçekleştiren tabip Hanlıgil, dünyaya geldiğinde 1 kilo 400 gram olan bebeğin yükünün şu anda 6 kilo 600 grama ulaştığını söyledi.

Arvas’ın 17 Eylül’de erken doğum kuşkusuyla kendilerine başvurduğunu anlatan Hanlıgil, şöyle konuştu:

“Hastanın rahminde miyom tespit ettik. Bu miyomların toplam tartısı 5 kilogram civarındaydı. Hastamızın doğum sancılarının artması üzerine çabucak ameliyata aldık. 4 saat süren ameliyatta 13 miyom çıkardık. Sonra da bebeği sezaryenle aldık. Pek sağlıklı bir bebek. Hülya hanım bebeğiyle bizi ziyarete geldi. Kendisi de memnun, biz de memnunuz.”

Anne Arvas ise ameliyatı gerçekleştiren tabiplere teşekkür ederek, “Doktorlar beni muayene ettiklerinde, çocuğumun düşük olma riskinin olduğunu söylemiştiler. Sonra ameliyata alındım, hekimlerimiz çok ilgilendiler. Çok şükür başarılı bir ameliyat geçirdim ve sağlıklı bir bebeğim de oldu. Tabipler, daha evvel çocuğumun olmayacağını söylemişlerdi. Ben o gün çok ağlamıştım. Artık çok memnunum, beni ameliyat eden hekimlerden Allah razı olsun. Çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: AA / Necat Hazar – Sıhhat

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top