Ali Ekber Çiçek vefatının 17. yılında anıldı

Ali Ekber Çiçek vefatının 17. yılında anıldı

BALIKESİR – Balıkesir’in Edremit ilçesinde Türk Halk Müziği sanatkarı Ali Ekber Çiçek Edremit Belediyesi’nin düzenlediği aktiflikle vefatının 17. yılında anıldı.

Edremit’in Tahtakuşlar Mahallesi’nde mezarı bulunan Türk Halk Müziği Sanatkarı Ali Ekber Çiçek vefatının 17. yılında anıldı. Edremit Belediyesi’nin düzenlediği aktifliğe sanatkarın kızı Ebru Çiçek, Edremit Belediye Başkanvekili Hasret Uysal, CHP Edremit İlçe Lideri Deniz Onur Özcan, sanatçı dostları ve vatandaşlar katıldı.

Edremit Belediye Başkanvekili Hasret Uysal, “Sanatçı kişiliğinin yanı sıra, mütevazı kişiliği, beyefendi kişiliği, öğretmenliği ve sağlam bir dünya görüşü ile gönüllerimizde taht kuran büyük ustamızı hürmet ve hasretle anıyoruz.” diye konuştu.

Sanatçının kızı Ebru Çiçek, “17. yıla nasıl geldik bilmiyorum. Benim için çok sıkıntı. Ancak güzel ki varsınız. Sizler olunca, daima bir arada olunca ben daha çok güçleniyorum. Babam hakikaten çok hoş bir insandı. Hepinize çok teşekkür ederim” dedi.

Konuşmaların akabinde kızı Ebru Çiçek ve Ali Ekber Çiçek’in sanatçı dostları mezarı başında yapıtlarını seslendirerek andılar. Daha sonra dualar edildi, sanatkarın kabrine karanfil bırakılarak program sona erdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Emrah Elmas – Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top