Asus ROG Ally’ın En Üst Versiyonunun 700$ Olacağı Tez Ediliyor

The Verge’in haberine nazaran Asus’un Steam Deck’ten daha kuvvetli olacak olan el konsolu ROG Ally’ın fiyatı 699.99$ olarak belirlenmiş. Bu modelde AMD Z1 Extreme, 16 GB RAM ve 512 GB SSD bulunuyor.

Kıyaslayacak olursam Steam Deck’in en üst modeli olan 512 GB modelinden yalnızca 50$ fazla olacak demektir ki bu da gerçekleşirse Steam Deck’e çok büyük bir rakip geldiği manasına gelir.

The Verge’ün gördüğünü söylediği datalarda 700$ fiyat etiketine sahip olan eserin numarası Z1 Extreme modeliyle uyuşuyor. Site buna ek olarak çeşitli reklam malzemeleri de gördüklerini ve tüm bunların 700$ tezini doğruladığını belirtmiş. Şayet bu fiyat yer tutucu olarak konulmadıysa beklenenin çok altında bir fiyat belirlendi demektir.

Hatta şayet Z1 Extreme 700$ olacaksa, o vakit bir alt model olan Z1’li Ally’ın güzelce ucuz olabileceği söyleniyor. Steam Deck’in en ucuz modelinin 399$ olduğunu belirteyim.

ROG Ally’ın ilgi cazip özelliklerinden biri de 65W USB-C adaptörü sayesinde 0’dan yüzde 50 şarja yalnızca 30 dakika içerisinde çıkabilmesi.

Bu savların gerçekliğini 11 Mayıs’ta, ROG Ally piyasaya çıktığında öğreneceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top