Hüda Par Genel Lideri Yapıcıoğlu, Erbil’de Mesut Barzani ile Görüştü

HÜDA PAR Genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) Genel Lideri Mesud Barzani ile Erbil’de bir ortaya geldi. HÜDA PAR’dan yapılan açıklamada, “Görüşmede, Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimleri ile 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların akabinde yürütülen çalışmalar ele alındı… HÜDA PAR ve KDP ortasındaki ilgilerin gelecekte daha da geliştirilmesi konusunda ortak mutabakata varıldı” denildi.

HÜDA PAR Genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, KDP Genel Lideri Mesud Barzani ile Erbil’de görüştü. HÜDA PAR’dan yazılı açıklama şöyle:

“Görüşmede, Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimleri ile 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların akabinde yürütülen çalışmalar ele alındı. Gerek Türkiye’de gerekse Irak’ta mevcut siyasi durum üzerinde karşılıkla fikir alışverişinde bulunulan görüşmede, HÜDA PAR ve KDP ortasındaki ilgilerin gelecekte daha da geliştirilmesi konusunda ortak mutabakata varıldı.”

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top