Hudut kapılarında oy verme süreci başladı

Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimleri için gümrük kapıları ile hudut kapılarında oy verme süreci saat 08.00’de başladı.

Edirne‘de Kapıkule, Hamzabeyli, İpsala, Pazarkule Hudut Kapılarıyla birlikte tren garı dahil olmak üzere toplam 6 alana sandık kuruldu. Ayrıyeten, Kırklareli Dereköy Hudut Kapısı’na da 1 sandık kuruldu. Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı bireyler, evraklarını ibraz etmelerinin akabinde saat 08.00 itibariyle kabinlerde oylarını kullanmaya başladı.

Tatil günleri dahil 24 saat müddet ile oy kullanılabilecek gümrük kapılarında oy verme süreci 14 Mayıs saat 17.00’de sona erecek.

Gurbetçiler seçim heyecanı yaşıyor

Almanya’dan gelen gurbetçi Aksaray’a giderken oyunu Edirne Kapıkule Hudut Kapısı’nda kullandı. Heyecanlı olduğunu belirten gurbetçi, seçimlerin Türkiye için iyi olması temennisinde bulundu.

Almanya’dan gelen gurbetçi Veysel Arıcı, İzmir’e giderken oyunu Edirne Kapıkule Hudut Kapısı’nda kullandı. Vatandaşlara oy kullanma davetinde bulunan Arıcı, “insanım diyen herkes oy kullanmalı. Vatanımız milletimiz için güzel olsun” dedi. – EDİRNE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top