MSÜ imtihan sonuçları açıklandı! MSÜ imtihan sonuçları nereden bakılır? MSÜ imtihan sonuçlar açıklandı mı? MSÜ imtihan sonuç sorgulama ekranı!

MSÜ imtihan sonuçları açıklandı ve MSÜ imtihan sonuçları nereden bakılır? sorusu MSÜ imtihanına giren adaylar tarafından araştırılıyor. Ulusal Savunma Üniversitesi’nin hazırladığı MSÜ imtihanına giren ve sonuçların açıklanmasını bekleyen öğrenciler ise MMSÜ imtihan sonuçları nereden bakılır? MSÜ imtihan sonuçlar açıklandı mı? sorularını araştırıyor. İşte MSÜ imtihan sonuç sorgulama ekranı!

MSÜ İMTİHAN SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

MSÜ imtihan sonuçları 27 Nisan günü erişime açıldı. Öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile MSÜ imtihan sonuçlarına https://sonuc.osym.gov.tr sitesinden ulaşabilecek.

MSÜ İMTİHAN SONUÇ SORGULAMA EKRANI!

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ MEZUNU NE İŞ YAPAR?

Öğrenciler Kara Astsubay Meslek Yüksekokulundan “Astsubay Çavuş” rütbesi ile mezun olmakta, sınıf okullarında aldıkları eğitimden sonra ise Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı çeşitli birlik, karargâh ve kurumlarda ihtisasları ve askeri meslek sınıfları dâhilinde misyonlar almaktadırlar.

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ’NDE HANGİ KISIMLAR VAR?

Kara Harp Okulunda; Piyade, Tank, Topçu, Hava Savunma, Kara Havacılık, İstihkâm, Muhabere, Ulaştırma, İkmal, Bakım, İşçi, Maliye, Harita sınıflarından subay yetiştirilmektedir.

MSÜ İÇİN UZUNLUK KAÇ OLMALI?

Erkeklerde en az 165 cm, Bayanlarda (HHO hariç) en az 160 cm olarak, Hava Harp Okulu erkek ve bayan adayları için uzunluk standartları 165-190 cm aralığında uygulanmaktadır. Adayların mülakat kademesine katılmalarından evvel mülakat komitesine ön bilgi oluşturmak gayesiyle uygulanmaktadır.

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİNE KİMLER KATILABİLİR?

MSÜ imtihanına girmek isteyen adayların Harp Okulu için 20, Astsubay Meslek Yüksekokulu için 21 yaşında olmaları gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, lise ya da dengi okuldan mezun olan adaylar yaş, kilo ve uzunluk koşullarını yerine getirdiklerinde MSÜ imtihanına girebilir.

MSÜ’DE HANGİ KISIMLAR VAR?

Beşeri ve Toplumsal Bilimler kısmı, hukuk, sosyoloji ve psikoloji alanları ana bilimlerine ilişkin servis dersleri vermektedir.

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI NE İŞ YAPAR?

Öğrenciler Kara Astsubay Meslek Yüksekokulundan “Astsubay Çavuş” rütbesi ile mezun olmakta, sınıf okullarında aldıkları eğitimden sonra ise Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı çeşitli birlik, karargâh ve kurumlarda ihtisasları ve askeri meslek sınıfları dâhilinde vazifeler almaktadırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top