Son Dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Cumhurbaşkanımızın sıhhat durumu uygun, daima bağlantı halindeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir evvelki gün katıldığı canlı yayında rahatsızlandı. 20 dakikalık ortanın akabinde tekrar programa çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yoğun çalışıyoruz. Önemli manada üşüttüm. Programı iptal etsek yanlış anlaşılır mı diye düşündük. Kelamımız için geldik. İzleyicilerden helallik isterim.” dedi.

“HAFİF BİR ÜŞÜTME GEÇİRDİ”

Akkuyu Nükleer Güç Santrali Merasimi’ne online katılacağı belirtilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mersin mitingi iptal edilirken, son durumuna ait bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Erdoğan’ın sıhhat durumunun uygun olduğunu belirtti. Oktay, “Cumhurbaşkanımızın sıhhat durumu düzgün. Daima irtibat halindeyiz. Hafif bir üşütme geçirdi.” dedi.

“KALP KRİZİ GEÇİRDİĞİ ARGÜMANLARI GERÇEK DEĞİL”

Öte yandan Bağlantı Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kalp krizi geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı tarafındaki tezler yanlışsız değildir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yarın düzenlenecek “Akkuyu Nükleer Santrali Birinci Yakıt Yükleme” merasimine canlı temas marifetiyle katılacaktır.” sözlerine yer verildi.

“EVDE İSTİRAHAT EDECEĞİM”

Sağlık durumuna ait sabah saatlerinde Twitter hesabından bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “Bugün hekimlerimizin tavsiyesiyle konutta istirahat edeceğim. Kırıkkaleli, Yozgatlı ve Sivaslı kardeşlerimle ne yazık ki bugün bir ortaya gelemeyeceğiz. Hepsinden haklarını helal etmelerini rica ediyorum. Bizi temsilen Kırıkkale, Yozgat ve Sivas programlarına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay iştirak edecektir. Allah’ın müsaadesiyle yarından itibaren programımıza devam edeceğiz. Aziz milletimizi Türkiye Yüzyılı gayelerine ulaştırmak için çalışmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle tüm vatandaşlarıma sıhhat, huzur ve afiyet diliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top