Yavaş’tan “Diyanet’i kapatacaklar” diyen Erdoğan’a karşılık: 6 başkandan birisi bunu söylediyse çekilirim

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener ve Anakara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş Kayseri’de bölge halkına seslendi.

“6 ÖNDERDEN BİRİSİ BUNU SÖYLEDİYSE…”

ABB Lideri Mansur Yavaş, “Diyanet’i kapatacaklar” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt vererek “6 başkandan birisi dahi bunu söylediyse hem Ankara belediyesini bırakırım hem de adaylıktan çekilirim” tabirini kullandı.

“BU MİLLET KİMİ SEÇERSE SEÇECEK SONRA HERKES KONUTUNA DÖNECEK”

Mansur Yavaş’ın konuşmasından satır başları şu biçimde; “Sevgili Kayserililer biz seçime gidiyoruz. Bu millet kimi seçerse seçecek sonra herkes meskenine dönecek. Maalesef iktidar diğerleri siyaset yaparken onlar çok hakir görerek siz anlarsınız diyerek seçime girmek özgür ancak kazanmak yasak üzere bir davranışa giriyorlar.

“BİZLER KONUŞUNCA İLLET ZİLLET BİR SÜRÜ LAFLA KARŞILAŞIYORUZ”

Sayın Akşener’e parti kurulduğundan beri yapılan taarruzlar iftiralar ve bunların karşılığında kimsenin cezalandırılmaması. Bunu niçin anlatıyorum. Şuan hala endişe ve nefret siyaseti motamot devam ediyor. Ben şöyle bakıyorum olaya. Millet İttifakı’ndan kimse Cumhur İttifakından kimseye ağzını açıp tek bir laf yapmıyor ancak bizler konuşmaya başlayınca illet zillet bir sürü laflarla karşılaşıyoruz.

“İFTİRANIN BİRİSİ ŞU ‘DİYANETİ KAPATACAKLARMIŞ'”

Koltuğu bırakmak istemiyorlar bütün sıkıntı burada. İftiranın birisi şu ‘Diyaneti kapatacaklarmış’. Burada söylüyorum Diyanet’in kapatılacağını 6 önderden biri söylediyse kelam veriyorum Ankara belediyesini de bırakıyorum adaylıktan da çekiliyorum. Bunu nerede söylüyorlar mescitte.

“RANTLARIN DEVAM ETMESİ İÇİN PALAVRA SÖYLEDİLER”

2019’da aday olduğumuzda tekrar birebir sözlerle karşılaştık. Arınç eski belediye liderine ‘Ankara’yı parsel parsel sattı’ demedi mi. Rantların devam etmesi için palavra söylediler. Ankara’da 5 katrilyon eski periyodun borcunu ödedik. Ayrıyeten bizden evvelki idare metroyu beceremediği için Ulaştırma Bakanlığına devretmiş bir kontrat yapılmış burayı belediye işletecek ve borcunu ödeyecek. 28 Nisan’da bir kararname çıktı ve 1,6 milyar lirayı Ankara’nın cebinden aldılar. Dediler bu kadar parayı nerden buluyorlar. Çalmazsan çırpmazsan yedirmezsen bu para bulunuyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top