Bakan Kasapoğlu: İzmir’deki site yangınının elektrik kontağından çıktığına dair bilgi var

İzmir‘in Narlıdere ilçesindeki Folkart Sitesi’nde akşam saatlerinde büyük bir yangın çıktı. Alevler site içerisinde yer alan 8 katlı binanın tamamını kısa müddette sardı.

BAKAN KASAPOĞLU OLAY YERİNDE

Bölgeye çok sayıda itfaiye, AFAD, UMKE, Orman İşletme Müdürlüğü takımları sevk edilirken, şu ana kadar can kaybının olmadığını belirtildi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu olay yerine gelerek çalışmaları takip etti.

“ELEKTRİK KONTAĞI”

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, yangın kaynaklı bir yaralanma olmadığını söyledi. Yangının çıkış nedenine ait Kasapoğlu, “Geçmiş olsun öncelikle İzmir’imize. Bir bloğun önemli formda yandığı bir yangından bahsediyoruz. 40 dairelik bir blok. Saat 21.50 civarında çıktı yangın. İkinci kattaki bir elektrik kontağı sebebiyle yangının çıktığı bilgisi var. Can kaybı olmadığına dair bilgimiz kelam konusu.” dedi.

“YANGIN KAYNAKLI BİR YARALI YOK”

Kasapoğlu, “Panik kaynaklı dairelerden atlayıp yaralanan vatandaşlarımız var. Yangın kaynaklı bir yaralı yok. Büyük ölçüde söndürüldü diyebilir. Önemli manada bir seferberlik kelam konusu. Bloğun bir tarafı büsbütün sönmüş durumda. 3 farklı blok var burada. Öteki bloklara sıçrama kelam konusu değil. İtfaiye araçları, UMKE’nin, AFAD’ın araçları burada. Yangını söndürmek için canla başla efor sarf ediyorlar.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top