Bakan Soylu: 14 Mayıs 2023 Batı’nın siyasi darbe teşebbüsüdür

İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’nda gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

“BU SORUN ALEMİ İSLAM’IN MESELESİDİR”

14 Mayıs seçimlerine değinen Bakan Soylu “Bu seçim kolay bir seçim değildir. Bu seçim herkesin bütün müktesebatını ortaya koyduğu bir seçimdir. Bu seçim herkesin bütün birikimini ortaya koyduğu bir seçimdir. Ben size söyleyeyim. Onun için bütün birikiminizi ortaya koymalıyız. Ben koymaya çalışıyorum. Hayatımda ne kadar nereye dokunduysam her birini harekete geçirmeye çalışıyorum. Zira bu bizim şahsi problemimiz değildir. Bu yalnızca bizim memleketimizin sorunu de değildir. Biz 2016 yılında seçimlerinde memleket problemi diye seçimlere girdik. Hatta farklı bir kampanya için ben o kampanyanın dışında aday olduğum Trabzon’da memleket sorunu diye bir kampanyayla çıktım. Sonra bütün Türkiye’ye yayıldı. Lakin bu sıkıntı alemi İslam’ın sorunudur. Bu problem mazlumların sıkıntısıdır. Bu problem önümüzdeki yüzyılların problemidir. Bu problem etrafımızdaki coğrafyanın sorunudur. Bu problem dünyaya yine nizam verip vermeme meselesidir” dedi.

“15 TEMMUZ BATI’NIN FİİLİ DARBE GİRİŞİMİYDİ”

Batıyı eleştiren Soylu, “15 Temmuz’da büyük bir deneme yaptılar. 15 Temmuz halk sokaklara döküldü. 15 Temmuz onların fiili darbe teşebbüsüydü. Artık burada söylüyorum. 14 Mayıs da siyasi darbe teşebbüsüdür. Bu kadar açık ve net. 14 Mayıs 2023 Batı’nın siyasi darbe teşebbüsüdür. Türkiye’yi tasfiye etmeye yönelik hazırlıkların 14 Mayıs’ta her birini bir ortaya getirerek oluşturabilecek darbe teşebbüsüdür. Bunu ben söylemedim. Bunu bugün Amerika’nın başındaki zat, yıllar öncesi söyledi.

“BİZ TÜRKİYE’Yİ SAHİDEN DÜŞÜNÜYORUZ”

Yıllar evvel denedikleri bütün yollar berhava olunca lakin bu türlü bir formülle Türkiye’yi ele geçirebileceği tabir ettiler. Biz Türkiye’yi az düşünüyoruz Amerika’nın başındaki zat çok düşünüyorsa bizim söylediklerimiz yanlıştır. Fakat biz Türkiye’yi sahiden düşünüyoruz. Amerika’nın başındaki zat dahi çok düşünüyorsa söylediklerimiz doğrudur” diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Emre Akar – Aktüel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top