Cumhurbaşkanı adayları ve siyasi partilerin TRT’deki propaganda konuşma sırası belirlendi

YSK’de çekilen kurayla cumhurbaşkanı adaylarının radyo ve televizyonda propagandanın başlayacağı 7 Mayıs Pazar ve 13 Mayıs Cumartesi günü yapacakları 10’ar dakikalık propaganda konuşmalarının yayın saatleri ve sıraları belirlendi.

7 MAYIS: KILIÇDAROĞLU, OĞAN, İNCE, ERDOĞAN

Buna nazaran, 7 Mayıs’ta sırasıyla Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan propaganda konuşması yapacak.

13 MAYIS: İNCE, KILIÇDAROĞLU, OĞAN, ERDOĞAN

13 Mayıs’taki propaganda sıralaması ise İnce, Kılıçdaroğlu, Oğan ve Erdoğan biçiminde olacak. Televizyonda yayınlanacak propaganda konuşmalarında, Türk bayrağı ve konuşmayı yapan kişi dışında hiçbir imaja yer verilmeyecek. Konuşmacılar, ceket giymek ve kravat takmak zorunda olacak.

SİYASİ PARTİLERİN PROPAGANDA KONUŞMALARI DA BELİRLENDİ

YSK tarafından siyasi partilerin yapacakları propaganda konuşmalarının sırası da kurayla belirlendi. Kura sonucuna nazaran, 7 Mayıs’ta sırasıyla Yine Refah Partisi, UYGUN Parti, Halkın Kurtuluş Partisi, Adalet Partisi, Güç Birliği Partisi, Anavatan Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi, Adalet Birlik Partisi, Memleket Partisi, AK Parti, Türkiye Personel Partisi, Vatan Partisi, Büyük Birlik Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Ulusal Yol Partisi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, MHP, Yenilik Partisi, CHP, Zafer Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Millet Partisi, Sol Parti ve Genç Parti’nin temsilcileri konuşmalarını yapacak.

13 Mayıs’ta ise sırasıyla Yenilik Partisi, UYGUN Parti, Anavatan Partisi, Adalet Partisi, Genç Parti, Güç Birliği Partisi, Millet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Halkın Kurtuluş Partisi, Vatan Partisi, MHP, Türkiye Komünist Hareketi, Memleket Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Yine Refah Partisi, Ulusal Yol Partisi, Sol Parti, AK Parti, CHP, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Zafer Partisi, Türkiye Emekçi Partisi, Adalet Birlik Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi temsilcileri konuşacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kümesi bulunan AK Parti, CHP, ÂLÂ Parti ve MHP’ye 10’ar dakika ek propaganda hakkı tanınacak. Ayrıyeten TBMM’de en fazla üyesi olan AK Parti’ye 20, TBMM’de en fazla üyeye sahip ikinci parti olan CHP’ye de 10 dakika ek müddet tanınacak.

Kaynak: AA / İsmet Karakaş – Aktüel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top