Gurbetçilerin oy verme süreçleri devam ediyor

Gurbetçilerin oy verme süreçleri devam ediyor

Belçika‘dan ülkeye giriş yapan gurbetçi: “Devletimizin bekası milletimizin birliği için oyumuzu kullanacağız”

EDİRNE – Cumhurbaşkanı ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçimleri için gümrük kapıları ile hudut kapılarında oy verme süreci devam ediyor. Edirne Kapıkule Hudut Kapısı’ndan anavatana giriş yapan Belçika’da yaşayan gurbetçi seçmen Mevlüt Mert, gümrükte oy kullanarak vatandaşlık vazifesini yerine getireceğini tabir etti.

Edirne’de Kapıkule, Hamzabeyli, İpsala, Pazarkule Hudut Kapılarıyla birlikte tren garı dahil olmak üzere toplam 6 alana sandık kuruldu. Ayrıyeten, Kırklareli Dereköy Hudut Kapısı’na da 1 sandık kuruldu. Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı şahıslar, evraklarını ibraz etmelerinin akabinde saat 08.00 itibariyle kabinlerde oylarını kullanmaya başladı. Tatil günleri dahil 24 saat mühlet ile oy kullanılabilecek gümrük kapılarında oy verme süreci 14 Mayıs saat 17.00’de sona erecek.

Kapıkule’den ülkeye giriş yapan gurbetçi vatandaşlardan Mevlüt Mert, devletin bekası, milletin birliği için oyunu kullanacağını belirtti. Belçika’da yaşayan gurbetçi vatandaşlardan Mevlüt Mert, Kapıkule Hudut Kapısı’dan ülkeye giriş yaptığını ve vatandaşlık misyonunu yerine getireceğini belirterek, “Gümrüğümüze yaklaştıkça damarlarımızdaki kan daha öbür bir akıyor. Hele ki şu gökyüzündeki bayrağımızın dalgalandığını gördükçe insanın daha da bir ruhu şahlanıyor. Burada oy kullanarak vatandaşlık misyonumuzu yerine getireceğiz. Oyumuzu kullanacağız, devletimize, milletimize hayır uğurlu olsun. Devletimizin bekası için milletimizin birliği için oyumuzu kullanacağız. Vatandaşlık vazifemizi yapacağız” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mehmet Basmacı – Siyaset

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top