İngiltere’de seçimi kim kazandı 2023? İngiltere seçim sonuçları açıklandı mı, hangi aday 1.? 2023 CB seçimlerinde İngiltere’de hangi parti 1. oldu?

Yurt dışına kayıtlı Türk vatandaşlarının oy verme süreçleri tüm süratiyle devam ediyor. Heyecanla beklenen sonuçlar için vatandaşlar hangi ülkede kim birinci gidiyor merak ediyor. Seçim sonuçları merak edilen ülkelerin başında İngiltere gelmektedir. Pekala, İngiltere ve vilayetleri seçim sonuçları açıklandı mı? 2023 CB seçimlerinde İngiltere’de hangi parti 1. oldu? 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İngiltere’de kim yüzde kaç oy aldı? İngiltere’de seçimi kim kazandı 2023? İşte ayrıntılar…

YURT DIŞINDA OY VERME SÜREÇLERİ BAŞLADI MI?

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri için yurt dışına kayıtlı vatandaşların oy verme süreci saat 08.00 prestijiyle başladı. Vatandaşlar oylarını gümrük kapılarında, yurt dışı temsilciliklerinde ve belirlenen havalimanlarında kullanabilecek.

YURT DIŞINDA KAÇ KİŞİ OY KULLANACAK?

Yurt dışında, 3 milyon 416 bin 98 seçmen oy kullanacak. Gümrüklerde ise 4 bin 671 gümrük sandık kuruldu. Kapıkule’ye giriş, çıkış ve gar olmak üzere 3, İpsala, Pazarkule, Hamzabeyli ve Dereköy hudut kapılarına ise 1’er sandık kuruldu.

YURT DIŞI SEÇİM SONUÇLARI AÇIKLANDI MI 2023?

Yurt dışı seçim sonuçları şimdi açıklanmadı. Yurt dışında Gümrük kapılarında oy verme 14 Mayıs 2023 Pazar günü saat 17.00’de bitecek. Yurt dışı temsilciliklerde ise oy verme süreci, 9 Mayıs’ta sona erecek. Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenler, tatil günleri dahil 24 saat müddetle oy kullanılabilecek. Buna nazaran oy verme süreci hala devam ettiği için şimdi yurt dışında oy oranları % kaç ve hangi parti 1. geldi bilinmemektedir.

İNGİLTERE’DE SEÇİMİ KİM KAZANDI 2023?

2023 seçimlerde yurt dışı oy verme süreci şimdi tamamlanmamıştır. Oy verme süreci hala devam ettiği için İngiltere’de seçimi kim kazandı, hangi parti 1. geldi ve hangi aday 1. oldu bilinmemektedir. Bilhassa toplumsal medyada yer alana İngiltere’de “X adayı 1. geldi” yahut “X partisi 1. geldi” üzere paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Dediğimiz üzere yurt dışı oy verme süreçleri hala devam ediyor. Bu yüzden dış ülkelerde kimin kazandığı bilinmemektedir ve husus hakkında YSK tarafından açıklanan resmi bir data bulunmamaktadır.

2018 SEÇİMLERİNDE İNGİLTERE’DE SEÇİMİ KİM KAZANMIŞTI?

En son yapılan 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İngiltere’de (Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda) %51.9 ile Muharrem İnce 1. gelirken, %23.8 oy oranı ile Selahattin Demirtaş 2. gelmiştir. Recep Tayyip Erdoğan ise %21.4 oy oranı almıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top