Küçük Erkekler Futbol Karşılaşmaları Aydın’da başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı 2022-2023 faaliyet programında yer alan ve Aydın Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Okul Sporları Küçük Erkek Futbol Küme Karşılaşmaları Adnan Menderes Stadyumu yan alanlarında başladı.

Seremoni ile başlayan küme maçlarına 8 vilayetten toplam 168 atlet iştirak sağladı. Karşılaşmalarda, konut sahibi Aydın’ın yanı sıra Denizli, Manisa, Çanakkale, Antalya, İzmir, Burdur, Muğla vilayetlerinden gelen futbol ekipleri çaba edecek. Büyük bir heyecanla başlayan maçlarda miniklerin büyük yetenekleri ve ekip oyunlarını sergileyerek geldikleri vilayetleri temsil etmek için alanda uğraşlarıyla ter döküyor.

3 gün boyunca sürecek şampiyona sonunda derece elde eden atletler yarı finallerden sonra 2-6 Haziran 2023 tarihlerinde Bursa’da düzenlenecek olan Türkiye Finallerine gitmeye hak kazanacak. Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Cenap Fillikçioğlu, sportif ve centilmenlik dolu bir futbol karşılaşmalarının gerçekleşeceğini temenni ederek muvaffakiyetler diledi. – AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top