Lise öğrencisi pompalı tüfekle okulu bastı, ortalık kan gölüne döndü

Öğle saatlerinde Ulubağ Mahallesi’ndeki Özel Cezeri Akademi ve Teknoloji Meslek Teknik Anadolu Lisesi’nde meydana gelen olayda okul bahçesine sigara içerek girmek isteyen 11’inci sınıf öğrencisi İsa D. ile kendisini uyaran okul müdür yardımcısı Suat A. ortasında tartışma çıktı. Tartışmanın akabinde İsa D., meskenine gidip, pompalı tüfeği alarak geri döndü.

HEDEF GÖZETMEKSİZİN ATEŞ ETTİ

İsa D., gaye gözetmeksizin güvenlik kulübesine ateş açtı. Saçmaların isabet ettiği okul müdürü Suat A., özel güvenlik vazifelisi G.M. ve öğrenci H.A. yaralandı. 3 yaralı hastaneye kaldırılırken, İsa D. gözaltına alındı. İsa D.’nin ateş açtığı anlar, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Olaya ait Şanlıurfa Valiliği’nden de yapılan açıklamada, “27.04.2023 günü Özel Cezeri Akademi ve Teknoloji Meslek Teknik Anadolu Lisesi’nde meydana gelen ateşli silahla yaralama olayı ile ilgili olarak; okul öğrencilerinden İ.D. (16) isimli şahsın okula sigara ile girmek istediği, lakin okul yetkilileri tarafından okula alınmadığı belirlenmiştir. Yaşı küçük bu şahsın okuldan ayrılarak bir mühlet sonra elinde pompalı tüfekle geri döndüğü, ayağı ile okulun bahçe kapısını kırdığı, daha sonra gaye gözetmeksizin güvenlik kulübesine ateş ettiği olayda okulun müdür yardımcısı S.A., okulun güvenlik vazifelisi G.M. ve okulda öğrenci olan H.A.’nın saçma ile yaralandığı tespit edilmiştir. İ.D. isimli şahıs hata ögesi tüfekle birlikte olay yerinde yakalanmış, Çocuk Şube Müdürlüğü ve Sarayönü Polis Merkezi Amirliği’nce olayla ilgili tahkikata başlanılmıştır” denildi.

İşte atağın yapıldığı okuldan kareler;

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top