Sandık vazifelileri listesini YSK’ya geç teslim eden CHP Denizli İlçe Lideri Arda Arpacı istifa etti

CHP Pamukkale İlçe Başkanlığı, 14 Mayıs’taki Cumhurbaşkanı ve 28’inci Devir Milletvekili seçimlerinde misyon alacak 437 sandık şurası görevlilerin listesini, son gün olan 23 Nisan’da 17.00’ye kadar teslim etmesi gerekirken, 5 dakika gecikti. Listeler saat 17.05’te Pamukkale İlçe Seçim Konseyi’ne teslim etti. Bu gecikme teslim tutanağında yer aldı.

LİSTE SÜRECE KONULMADI

Daha sonra toplanan heyet, Lider Berna Eser ve CHP’li üye Ozan Orpak’ın muhalefet şerhine karşılık DÜZGÜN Partili Kudret Apak, AKP’li Hüseyin Kaya, MHP’li Süleyman Gürcan, memur üyeler Mustafa Başın ve Öncel Özel’in oylarıyla teslim edilen listenin sürece konulmaması oy çokluğuyla kabul edildi.

İTİRAZ REDDEDİLDİ

CHP’li ilçe lideri Arda Arpacı karar için ilçe seçim heyeti başkanlığına itiraz etti. Lakin itiraz reddedildi. Kararda şöyle dendi: “Kanunda seçim sisteminin gereği olarak konulan ve uzatılması öngörülmeyen mühletin siyasi parti hukuksal kişiliği ismine hareket eden gerçek kişinin rastgele bir özrü nedeniyle uzatılmasının düşünülemeyeceği, bu nedenle ilgili partinin sandık heyeti üye listesini ilçe seçim şurası başkanlığına müddetinde vermediği anlaşılmakla itirazın reddine karar verilmiştir.”

LİSTEYİ GEÇ TESLİM EDEN ARDA ARPACI İSTİFA ETTİ

CHP Genel Merkezin talebi doğrultusunda Pamukkale İlçe Lideri Arda Arpacı’nın istifa ettiğini bildiren Vilayet Lider Ali Osman Horzum, “2 gündür partimizi arayarak telaşlarını lisana getiren ve misyon almak isteyen partililerimize ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İlçe başkanlığının seçim şurasına teslim ettiği vazifeli listesi yedekleriyle birlikte sisteme girildi lakin sonrasında reddedildi. Bu bahis ile ilgili yasal yollara başvurulmuş olup, şu an Yüksek Seçim Konseyine yapılan itirazımızın sonucu beklenmektedir. Sonuç ne olursa olsun, sandık güvenliğini sağlamak, bizlerin misyon ve sorumluluğundadır” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top