Sarp Hudut Kapısı’nda oy kullanma süreci başladı

Sarp Hudut Kapısı‘nda oy kullanma süreci başladı

ARTVİN Artvin‘in Sarp Hudut Kapısında 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçimlerinde yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar oy kullanma sürecine başladı.

14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimlerinde oy kullanacak olan ve yurt dışında yaşayan vatandaşların hudut kapıları ve havaalanlarında oy kullanma sürecine başladı. Artvin Kemalpaşa ilçesinde bulunan Sarp Hudut Kapısında yurt dışı seçmeni için tek sandık kuruldu. Vatandaşlar, pasaport ve kimliklerini ibraz etmelerinin akabinde oylarını kabinlerde kullanarak sandığa attı. Oy kullanma süreci saat 08.00’da başlarken, 14′ Mayıs tarihinine kadar devam edecek.

Azerbaycan’dan çalışan Emre Çağatay tatil için geldiği ülkesinde Sarp Hudut Kapısı’nda oy kullandığını söz ederek “Vatandaşlık misyonumuzu yerine getirmek için buradayız. Oyumuzu kullandık. İyi uğurlu olsun. Devletimiz sıkıntı günlerden geçiyor. Gerek sarsıntı olsun, gerek pandemi olsun. Bu süreçte oyumuzu kullanıp devletimizin yanında olduğumuzu göstermeliyiz” tabirlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Adem Güngör – Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top