Silopi’de 300 atletin katıldığı ‘Mahalle Ligi’ başladı

Silopi‘de 300 atletin katıldığı ‘Mahalle Ligi’ başladı

ŞIRNAK – Şırnak‘ın Silopi ilçesinde voleybol, basketbol ve badminton kısımlarında 300 atletin katıldığı ‘Mahalle Ligi’ turnuvası başladı.

Silopi Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen Şırnak Mahalle Ligi açılış merasimine, Şırnak Valisi Osman Alım, Silopi Kaymakamı Cihat Koç, Gençlik ve Spor

Şırnak Valisi Osman Alım, sporun değerini vurgulayarak, nüfusun fazla olduğu Şırnak’ta, başta Silopi ve Cizre ilçeleri olmak üzere sporun her alanında daha hoş faaliyetler yürüterek, gençleri, çocukları sporla bir arada büyütmek, geleceğe hazırlamak için yapılan bu tertiplerin çok manalı olduğunu söyledi.

Özellikle Cizre’de başlayan bu tertip, ülkeye yaygınlaşması da farklı bir mana tabir ettiğini belirten Vali Alım, “Spor alanında birinci 10 sıraya giren ilimiz bu manada bilhassa gençlerimizi lisanslı sporculuk faaliyetlerinde kıymetli bir basamak kaydettiğini görüyoruz. Burada Silopi’mizin her alanda başarılı atletler yetiştirmesi sizler üzere çocukken, gençken altyapının âlâ olmasına bağlı olarak daha hoş yarınları yetiştirmiş olacağız. İnşallah buradaki antrenörlerimiz tekrar spor topluluğunun yöneticileri ile birlikte okullarda da vücut eğitimi öğretmenlerimizle birlikte bu hoş çalışmalara katkı sunup sizlerin çok istikametli yetişmesine vesile olacağız” dedi.

Türkiye’deki 51 vilayette Mahalle Ligleri’nin başladığını aktaran Abdullah Ayar, Şırnak’ın Türkiye’nin koordinatörü olduğunu söyledi. Ayar, “Valimizin verdiği takviyelerle bir arada gösterilen muvaffakiyetin karşılığı koordinatör vilayette Şırnak. Pahalı atlet arkadaşlarım, bedelli antrenörüm, valimizin o dayanağı ile bir arada geldiğimiz yol budur. Etkinliğimizi valimizin takdirleri ile burada yapmayı uygun gördük. Yeterli ki de o denli olmuş” tabirlerini kullandı.

Yapılan konuşmaların akabinde, voleybol, badminton ve basketbol karşılaşmalarının startı verildi. 300 atletin katıldığı Mahalle Ligi turnuvası 3 Mayıs’a kadar devam edecek.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Savaş Çitdemir – Lokal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top