Besin toptancısı öksürük şikayetiyle gittiği hastanede hayatını kaybetti

OSMANİYE’de besin toptancısı Nureddin Özoğlu’a (53), öksürük şikayeti ile yürüyerek gittiği özel hastanede ömrünü yitirdi. Özoğlu’na alerjisi olan ilacın verildiğini öne süren aile Cumhuriyet savcılığına kabahat duyurusunda bulundu. Aile, hastanede alerji uyarısı yaptıkları hemşirenin, “Burası hastane, bir şey olursa müdahale ederiz” dediğini tez etti. Hastane idaresi ise argümanların gerçek olmadığını savundu.

Osmaniye‘de 5 çocuk babası Nureddin Özoğlu, 14 Ocak günü saat 00.30 sıralarında kızı Zehra Özoğlu (19) ile öksürük şikayetiyle kentteki bir özel hastaneye gitti. Hekim, muayene ettiği Nureddin Özoğlu’nu ilaç yazarak taburcu etti. Durumunda bir düzelme olmayan Nureddin Özoğlu, tıpkı gün eşi ve kızı ile yeniden birebir hastaneye geldi. Muayene edilen Özoğlu, ilca karıştırılan serum verilirken kötüleşti. Özoğlu yapılan müdahalelere karşın kurtarılamadı. ‘Doğal ölüm’ raporu verilen Özoğlu, Osmaniye’de toprağa verildi.

Eşi Songül Özoğlu ile çocukları, hastaya alerjisi olan ilaç verildiğini önü sürüp yanlış teşhis ve tedavi uygulandığı münasebeti ile Cumhuriyet Savcılığı’na hata duyurusunda bulundu.GÜVENLİK KAMERASINDA YÜRÜYEREK HASTANEYE GİRİYOROlayla ilgili soruşturma başlatılırken aile, avukatları aracılığıyla hastaneden güvenlik kamerası imajlarını talep etti. Görüntülerde Özoğlu’nun yürüyerek hastaneye geldiği anların kayda girdiği belirtildi.AVUKAT: CEZALANDIRILMALARINI İSTİYORUZAilenin avukatı İrfan Cem Çakır, “Aile çok üzgün, ani bir biçimde kayıp yaşadılar. Sorumluların ve kusuru bulunanların bir an evvel tespit edilerek cezalandırılmasını istiyorlar. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma titizlikle yürütülmektedir. Lakin hastane kamera kayıtlarının eksik olarak gönderildiğini fark ettik. Biz bunun ufak bir kusur olduğunu düşünüyoruz. Bir an evvel o eksiklikler giderilerek olayın aydınlatılmasını, kusuru bulunan hemşiredir, hekimdir, artık hangi sıhhat çalışanı ise o tespit edilerek cezalandırılması için elimizden geleni hukuksal olarak yapacağız” dedi.’GÖZLERİMİZİN ÖNÜNDE ÖLDÜ’Nureddin Özoğlu’nu hastanede bir an olsun yalnız bırakmayan eşi Songül Özoğlu öksürük şikayetiyle geldikleri hastaneden cesedini aldıklarını eşinin vefatında ihmali olanların cezalandırılmasını istedi. Özoğlu, hekimin eşine alerjisi bulunduğu bir ilacı yazdığı, kızının itirazı üzerine ilacın değiştirilerek taburcu edildiğini söyledi. Lakin eşinin durumunda düzelme olmayınca tekrar birebir hastaneye gittiklerini, bu defa hemşirenin eşinin alerjisi olan ilacı verdiğini öne süren Özoğlu, “Hastaneye güle oynaya geldik. Önemli bir sıhhat sorunu yoktu. İkazlarımıza karşın alerjisi olan tozlu ilaç seruma enjekte edildi. Uyardığımız hemşire kızıma ‘Burası hastane, bir şey olursa müdahale ederiz’ dedi. Lakin eşimi kurtaramadılar. Hepimiz üzgünüz, hala kabullenemiyoruz. Sapasağlam adamın kaybetmemiz çok sıkıntı oldu. Bizim yaşadığımız olayı bir diğerlerinin da yaşamasını istemiyoruz. Kabullenmek çok sıkıntı. Bu hukuksal süreçte elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.?HASTANE İDARESİ: TEZLER ASILSIZ

Hastane idaresi ise tezlerin temelsiz olduğunu, ailenin cürüm duyurusu üzerine soruşturma başlatıldığını, türel sürecin sonucunun beklendiğini bildirdi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / İbrahim Emül – Sıhhat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top