“Bizim için çok değerlisiniz” diyen Kılıçdaroğlu’na Haluk Bayraktar’dan cevap gecikmedi

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı’nda TEKNOFEST’in başladığı akşam “Atatürk Havalimanı” başlığıyla paylaştığı görüntü tartışmaları da beraberinde getirdi. Atatürk Havalimanı’nı havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi haline getirileceğini duyuran Kılıçdaroğlu, Amerika’daki Sierra Nevada (SNC) şirketinin sahipleri Eren Özmen ve Fatih Özmen ile de görüştüğünü belirtti. Kılıçdaroğlu, “Amerikalılar, bizim evlatlarımızdan bizim beyinlerimizden işte bu türlü yararlanıyorlar” derken, projenin iki isimle birlikte gerçekleştirileceğini söyleyerek, “Kendi mekiklerimizi geliştireceğiz” sözlerini kullandı.

“HALEN EN DÜZGÜNÜNÜ ABD ŞİRKETLERİNİN YAPABİLECEĞİNİ ZANNETMEK”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına BAYKAR’dan peş peşe yansılar geldi. Baykar Teknoloji CEO’su Haluk Bayraktar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Milyondan fazla gencin yarıştığı, dünyanın en yeterlisi Ulusal Teknoloji Projelerinin sergilendiği TEKNOFEST’e konut sahipliği yapan Atatürk Havalimanı’nı ABD’li bir şirkete verme fikri… Hala “en iyisini” Türklerin değil de ABD şirketlerinin yapabileceğini zannetmek… Nuri Demirağ’ın uçaklarını toprağa gömen zihniyet hiç değişmemiş.” dedi.

“BU KADAR SİYASALLAŞMAYIN HALUK BEY”

Bayraktar’a karşılık veren Kılıçdaroğlu, “Bu kadar siyasallaşmayın Sevgili Haluk Beyefendi. Siz ailece bizim için çok kıymetlisiniz. Bir partinin seçim propagandası olmak size yakışmaz. İstikbalde başarılı bütün Türk girişimcilerimize yer var. Uzay hepinize yetecek kadar geniş” sözlerini kullandı.

BAYRAKTAR’DAN KILIÇDAROĞLU’NA BİR CEVAP DAHA

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımını alıntılayarak Twitter hesabından bir paylaşım daha yapan Haluk Bayraktar, CHP başkanına sert sözlerle yüklendi. Bayraktar, şunları söyledi: “Kemal Beyefendi, sizin gözünüzde gerçekten bir kıymetimiz olsaydı milletvekilleriniz, belediye liderleriniz ve birtakım ittifak ortaklarınız halkımıza yönelik teröre son veren yerli ve ulusal SİHA’larımızı “katil” olmakla suçladıkları vakit onlara karşı çıkar ve bu tezin hiçbir formda gerçek olmadığı yolunda tek bir kelam ederdiniz.

“ASIL SİYASETİ SİZ ŞENLİK ALANI ÜZERİNDEN YAPIYORSUNUZ”

Ama, etmediniz! Üstelik artık tek söz ile olsun siyasete değinmediğimiz halde ülkemiz ile gençlerimizin geleceği hakkındaki kaygılarımızı lisana getirdiğimizde “siyasallaştığımızı” sav ediyorsunuz. Biz, milyonlarca gencimizin parlak bir geleceğe sahip olması için uğraş ile meşgulüz fakat asıl siyaseti siz, bizim ve üstelik milyonlarca gencin akın ettiği #TEKNOFEST’in açılış gününde şenlik alanı üzerinden yapıyorsunuz.

“BİZİM TEK SİYASETİMİZ TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE”

Bizim bir tek “siyasetimiz” var Kemal Beyefendi; “Milli Teknoloji Hamlesi” ile buna bağlı olarak “Tam Bağımsız Türkiye”. Bu gayretlerimiz sebebiyle şimdiye kadar teröristlerden, PKK’dan ve bu çevrelerin siyasi uzantılarından takviye bildirileri değil daima tehdit iletileri aldık ve hâlâ alıyoruz.

“TEKNOLOJİYİ GELİŞTİRECEK FİRMALARI ÇOK UZAKLARDA ARAMAYIN”

“TEKNOFEST BU MİLLETİN VİCDANIDIR”

Unutmayın; TEKNOFEST, bu milletin vicdanıdır. Gayelerimizi şimdiye kadar hiç durmadan savunduk ve bundan bu türlü de hem savunmaya, hem de bu yolda çabaya devam edeceğiz… Tarihimiz bu ülkenin ve halkın hem vicdanı hem de menfaati ile inatlaşmış örnekler ile dolu ve artık bu şahısların hiçbirinin ismi hatırlanmıyor… Ancak, Vecihi Hürkuş ile Nuri Demirağ hâlâ gönüllerde…”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top