Demirtaş’tan, Ahmet Şık’ın kendisi hakkında kelamlarına manidar karşılık

Türkiye Personel Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Şık’ın sokakta bir vatandaşla girdiği diyalog tartışma yarattı. Şık, TİP’in de üyesi olduğu Emek ve Özgürlük İttifakı’nın çatı partisi olan ve hakkındaki kapatma davası nedeniyle Yeşil Sol Parti olarak seçime giren HDP’ye yönelik dikkat çeken tabirler kullandı.

“SELAHATTİN BUGÜN CANIMIZA OKUMUŞ”

Görüntülerde bir vatandaşla sohbet eden Şık, “Selahattin bugün canımıza okumuş güya tıpkı ittifaktayız. Selahattin’i çıkar HDP’den ortada HDP kalmaz” tabirlerini kullandı.

ÖZÜR DİLEDİ

Videonun toplumsal medyada gündem olmasının akabinde Şık tenkitlerin odağında yer aldı. Twitter hesabından bir açıklama yapan Ahmet Şık, “Konuyu, olayı, olaydaki bireyleri ve bağlamını açıklamaya çalışmadan, fikrimi, kastımı ve hissimi yansıtmayan bu kelamlar nedeniyle kırdığım tüm HDP’li dostlarımdan ve Kürt halkından, TİP’li yoldaşlarımdan samimiyetle özür diliyorum. Öncelikle 14 Mayıs’a dek ve sonrasındaki ortak uğraş geleceğimiz boyunca da yegane gayretim, barış ve kardeşlik dileğimize ziyan vermemek, ittifakımızda cisimleşen umutlara gölge düşürmemek olacak.” dedi.

DEMİRTAŞ’TAN KARŞILIK GELDİ

Bu açıklamanın akabinde tutuklu bulunan Demirtaş’tan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Demirtaş, “Seçime 14 gün var. Kim ne derse desin, dikkatimizi asla dağıtmadan işimize bakalım. Halkımıza zafer kelamımız var, evvel bunu yerine getirelim. Ve Selahattin’den HDP’yi çıkarsan geriye pek bir şey kalmaz. An serkeftin an serkeftin.” sözlerini kullandı.

BİR AÇIKLAMA DA TİP’TEN: KASTINI AŞAN TABİRLER İÇERİYOR

TİP’ten yapılan açıklamada ise şu tabirler yer aldı: “Ahmet Şık’ın bugün kamuoyuna yansıyan kelamları partimizin görüşlerini yansıtmadığı üzere vekilimizin bugüne dek koruduğu çaba kimliği açısından da bahtsız ve kastını aşan sözler içermektedir. Bu sebeple, başta HDP’li dostlarımız olmak üzere ittifak güçlerimizden, Kürt halkından, sol kamuoyundan ve tüm yurttaşlarımızdan özür diliyoruz”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top