“Doğal gazımıza kavuştuk” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan bir müjde de petrol için verdi

Adana’da Türkiye’nin en büyük 4’üncü köprüsü olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü düzenlenen merasimle hizmete girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merasime canlı irtibat ile katıldı.

“DOĞRU OLURSANIZ ÖNÜNE FIRSATLAR ÇIKIYOR”

Türkiye’nin kendi doğal gazını çıkarmaya başladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çeken petrol açıklaması geldi. Çok yakın vakitte Türkiye’nin kendi petrolüne de kavuşacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Eğer bugün, Cumhuriyetimizin ikinci asrını Türkiye Yüzyılı haline getirme hayalini konuşabiliyorsak, 21 yıldır ülkemize kazandırdığımız bu altyapı sayesindedir. Siz hakikat olursanız, hakka ve hakkaniyete uygun çalışırsanız, Allah da önünüzde kaç yollar açıyor, önünüze birçok imkanlar ve fırsatlar çıkartıyor.

“KENDİ PETROLÜMÜZE KAVUŞACAĞIMIZ GÜNLERİ DE GÖRECEĞİZ”

İşte kendi doğal gazımıza kavuştuk. Kendi muhtaçlığımızı görecek kadar petrole kavuşacağımız günleri de çok uzak olmayan bir tarihte, inşallah daima birlikte göreceğiz. Bu anlayışla, Türkiye Yüzyılı için gerçek adımlarla ‘hemen şimdi’ diyerek yolumuza devam ediyoruz. Milletimizin, bu uğraşımızı gördüğünden ve vakti, saati, yeri geldiğinde takdirini ona nazaran yapacağından en küçük bir kuşku duymuyoruz. 14 Mayıs’ın, Cumhur İttifakı’nın milletimizle bütünleştiği bir zafer tarihi olduğuna inanıyorum.

“MİLLETİMİZ ALTYAPI OLMADAN ÜRETİM OLMAYACAĞINI BİLİYOR”

Birileri varsın ‘Yolları-köprüleri mi yiyeceğiz?’ desin. Birileri varsın ‘İHA-SİHA bizi mi doyuracak?’ desin. Birileri varsın ‘İnşaatla kalkınma mı olur?’ desin. Milletimiz, yaptığımız her yatırımın, hayata geçirdiğimiz her yapıtın, getirdiğimiz her hizmetin, onun güvenliği, refahı, geleceği için konmuş bir tuğla olduğunu pek düzgün biliyor. Altyapı olmadan yatırım ve üretim olmayacağını, bunlar gerçekleşmeden istihdam, yani iş ve aş ortaya çıkmayacağını bilen milletimiz, 21 yıldır bunun için bize daima takviye verdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top