Dolandırdığı isimler ortasında Fatih Terim, Arda Turan ve Muslera da var! İşte o müdürün tabiri

Bakırköy’de özel bir bankada müdür olan Seçil Erzan, bankanın müşterisi olan ortalarında Fatih Terim, kızı Buse Bahçekapılı, damadı Volkan Bahçekapılı, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera üzere ünlü futbolcuların da bulunduğu çok sayıda kişiyi arayarak bankanın ‘gizli fon’ verdiğini ve kendilerine para verirlerse bu fona yatırıp yüksek kar elde edebileceklerini söyledi.

ÖNCE PARA DAĞITARAK İNANÇLARINI KAZANDI

Erzan’a güvenen şahıslar teklifi değerlendirip kelamda ‘gizli fon’a yatırması için şüpheliye elden yüksek ölçülerde para verdi. Bir müddet kar dağıtır üzere para dağıtan Erzan böylece inanç kazandı ve öteki isimlere de ulaştı. Piyasadan yaklaşık 55 milyon dolar toplayan Erzan, para ödeyemeyince birtakım bireyler savcılığa giderek şikayetçi oldu.

TUTUKLANDI

Konuyla ilgili açılan soruşturma kapsamında Seçil Erzan, polis takımlarınca gözaltına alındı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Erzan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

“2021’DEN SONRA YETERLİCE ÇIKMAZA GİRDİM”

Erzan’ın hem polis hem de savcılık tabirinde bankanın bilgisi dışında para topladığını kabul etti. Yatırımlardan ziyan ettiği için bu türlü bir yola başvurduğunu belirten Erzan, tabirinde “2011 yılında teyzemin oğlunun yatırım telaffuzları üzerine borsaya girdim, aldığım kağıtlar üç günde battı ve 1 milyon TL ziyan ettim. 15 ay sonra Florya Şubesi’ne müdür olarak atandım. Evvelki ziyanımı kapatmak ismine tanıdığım güvendiğim insanlardan yatırım vaadinde bulunarak para aldım. Geriye dönük oluşan ziyanları kapatmaya başladım. 2021’den sonra düzgünce çıkmaza girdim” dedi.

5 KİŞİ DAHA GÖZALTINDA

Mali Kabahatlerle Çaba Şube Müdürlüğü takımları, Seçil Erzan’ın topladığı paraları yurt dışına kaçırmış olabileceği ihtimali üzerinde durdu. Erzan’ın irtibatlarını inceleyen takımlar, şüphelinin sık sık 5 şahısla bağlantı halinde olduğunu ve bu 5 kişinin farklı vakitlerde sık sık yurt dışına çıkış yaptığını belirledi. Gruplar kelam konusu şüphelilerin İstanbul, Edirne ve Tekirdağ’daki adreslerine operasyon düzenledi. Operasyonda 5 kuşkulu gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 20 bin lira bulundu. Gözaltına alınan şüpheliler süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top